Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Знайомство з Волинським краєм
Всі новини
08.07.2014 10:11

Знайомство з Волинським краєм


На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації №246 від 10.06.2014 року делегація області прийняла участь у УІІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів з 24 по 27 червня 2014 року у місті Луцьку.

      Честь представляти Херсонщину вибороло учнівське лісництво «Олешки» Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району, яке у квітні місяці стало переможцем ІІІ обласного зльоту юних лісівників. Учениці 9, 10 та 11 класів Віра Літвиненко, Наталя Кравзюк, Валерія Медведок разом зі своїм незмінним керівником Людмилою Андрієць та представником державної лісової охорони Голопристанського лісомисливського господарства (автором цих рядків) вирушили на Волинь. З першої і до останньої хвилини перебуванні на Поліссі нам приділяли багато уваги,  ми почувалися  настільки затишно та комфортно, наскільки це взагалі можливо. Програма заходу була різнопланова і дуже насичена. Поряд з виставкою досягнень шкільних лісництв, презентацій результатів своєї роботи, захисті науково дослідницьких робіт нам організували цікаві поїздки і зустрічі. Ми побували в селі Гаразджа Луцького району, де на 18 гектарах розташоване ДП «Волинське лісове селекційно-насіннєве господарство». Учасникам зльоту надали можливість ознайомитися з вирощуванням посадкового матеріалу як основних лісо утворюючих порід (дуба, ялини, сосни, модрини), так і 250 видів декоративних для озеленення. Вразили -  культура виробництва, доглянута територія, насіннєсховище, обладнане холодильними установками. Наші екскурсоводи ледь встигали відповідати на численні запитання дітей, адже на зліт приїхали справжні любителі природи, які не один рік у своїх школах вивчають лісівничі науки. Переїхавши в смт. Маневичі , нас радо зустріли лісівники держлісгоспу, розповіли, як працюється їм у ці нелегкі для країни часи, показали свій консервний завод по переробці дарів лісу. Пригощали нас пирогами з лісовими ягодами, різними видами березового соку, медом та свіжою суницею. Більша половина делегатів (і ми в тому числі) вперше в житті куштували ці корисні продукти. В кінці дня зі сцени районного центру творчості дітей та юнацтва нас вітало одне з найкращих учнівських лісництв Волині – Маневицьке.

     Наступного дня нас чекала захоплююча подорож до Шацького національного природного парку. В кожному з трьох автобусів працювали екскурсоводи, які майже трьох часову поїздку зробили цікавою та пізнавальною. Гості мали змогу ознайомитися з історією Волинського краю, з видатними людьми, серед яких знана у всьому світі – Леся Українка, з традиціями і побутом поліщуків. Ми побували в Шацькому лісовому коледжі імені В.В.Сулька. В актовій залі цього учбового закладу поспілкувалися з керівництвом, викладачами і студентами, відвідали музеї, дендрологічний парк, пообідали в студентській їдальні. Далі переїхали до спортивно-оздоровчого табору «Гарт» Східноєвропейського національного університету на найбільше із шацьких озер – Світязь. Вид цього унікального куточка природи не залишив байдужим усіх учасників зльоту. Незважаючи на прохолоду погоду, деякі сміливці навіть купалися, та всі без виключення заходили у надзвичайно чисту воду, аби розвести у різні куточки держави незабутні враження від зустрічі з одним із семи природних чудес України

Повертаючись ввечері до Луцька, зробили зупинку на рекреаційному пункті «Машівський бір», який облаштували дбайливі руки працівники Любомльського лісництва ДП «Любомльське лісове господарство» для дозвілля, відпочинку і благополучного перебування у лісі. Діти змогли переконатися, що такі пункти скорочують засміченість лісових масивів і знижують рівень пожежної безпеки в лісах.

    На урочисте закриття зльоту прибув  голова Державного агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков. Привітавши всіх, вручив нагороди переможцям. Наше шкільне лісництво «Олешки» також отримало з рук головного лісівника держави почесну грамоту за вагомий внесок у практичну природоохоронну діяльність спрямовану на збереження і відновлення лісових насаджень та високі результати в рамках УІІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Крім того кожна команда отримала презенти: від Волинського селекційно-насіннєвого господарства  деревце гінкго дволопатевого в горщику – це одне з найстарших дерев на землі, яке пам’ятає часи динозаврів; та від державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» консервовану продукцію дарів лісу (ожини, журавлини, горобини, бруслини). Гран прі здобули юні лісівники Хмельницької області. Вони будуть приймати наступний ІХ зліт учнівських лісництв у 2015 році.  А завершив це Всеукраїнське дійство Волинський народний хор душевними народними піснями та запальними танцями.

     Наостанок хочеться сказати, що знайомство з Волинським краєм проходило завдяки тісній співпраці  місцевої влади, освітян та лісівників. Тут не на словах , а на ділі приділяють багато уваги природоохоронній роботі, підвищенню рівня екологічних знань у дітей та всіляко підтримують талановиту молодь.

 

       Наталя Фемич,  куратор учнівського лісництва, інженер лісових культур ДП «Голопристанське ЛМГ»