Відкрите заняття гуртка
11 грудня 2017 року на базі Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №52 було проведено відкрите заняття гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини».
Керівник гуртка - Хандусь Анна Володимирівна. На занятті були присутні учні 6-9 класів.
Тема заняття: «Типи природно – заповідних територій, їх класифікація. Природно – заповідні території Херсонщини.»
Метою заняття було поглибити і розширити знання дітей про екологічні проблеми нашої планети, про причини знищення рослин і тварин та шляхи збереження їх у природі; навчити встановлювати причинно – наслідкові зв’язки; формувати поняття «природно – заповідний фонд», «заповідник», «заказник», «національний природний парк», «пам’ятка природи»; формувати моральну свідомість, відповідальне ставлення до природи; розвивати пізнавальний, дослідницький інтерес, вміння працювати в групі, вміння працювати з додатковою літературою та мережею інтернет; виховувати екологічну свідомість, дбайливе ставлення до природи; бажання брати участь у посильній природоохоронній роботі.
На занятті гуртківці працювали за методом Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення». Засновник методу – британський психолог, доктор медичних наук Едвард де Боно. В основі – ідея паралельного мислення: конструктивного мислення, при якому різні точки зору і підходи не стикаються, а співіснують. Метод шести капелюхів – це простий і практичний спосіб розділення процесу мислення на шість різних режимів, кожен з яких представлений метафоричним капелюхом певного кольору.
Вихованці гуртка на занятті працювали групами за кольором капелюха, розкривали всі аспекти екологічної ситуації на нашій планеті, робили звіт про охорону природи в Україні, готували доповідь та презентації про заповідники Херсонщини, працювали творчо: виготовляли екологічні листівки, читали вірші, знаходили альтернативні рішення, ідеї для вирішення проблем з екології та складали асоціативний кущ «Як я можу допомогти довкіллю?». Заняття пройшло цікаво та повчально.
Хандусь А.В. керівник гуртків Центру