Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Участь у громадському обговоренні за темою «Наслідки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків»
Всі новини
24.10.2014 07:19

Участь у громадському обговоренні за темою «Наслідки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків»


     Адміністрація Центру  прийняла участь у громадському обговоренні за темою «Наслідки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків», яке проходило 23 жовтня 2014 року о 10.00 годині і було організовано Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації.

     Можливо, не всі знають, що випалювання сухої рослинності та її рештків надзвичайно шкідливо. Не лише для екології, але й для здоров’я. Адже листя є природнім фільтратором повітря і за весну-літо-осінь вбирають в себе пил і багато різних шкідливих речовин з повітря. При спаленні все це в один момент потрапляє назад у повітря.

     Пам’ятайте, що окрім штрафів, наслідками недбалого поводження з відходами, а саме їх спалювання, призводить до додаткового забруднення атмосферного повітря в населених пунктах. Внаслідок спалювання побутових і промислових відходів утворюються діоксини, які дуже небезпечні для здоров’я, так як ці речовини токсичні, стійкі щодо розпаду та здатні до накопичення в біологічних ланцюжках.

     Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації інформує, що самовільне випалювання сухої рослинності заборонено на законодавчому рівні.

     Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.

    Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.