Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Свято Масляної у юннатів
Всі новини
27.02.2017 14:46

Свято Масляної у юннатів


Свято Масляної у юннатів


Як на Масляному тижні
Ми млинців заколотили!
Ой, млинці, млинці, млинці,
Ви, смачненькі мої!
 

24 лютого 2017 року юннати Центру долучились до святкування Масляної. Адже немає такого свята в Україні, яке б проходило так бурхливо і весело, як Масляна!
Свято організовано у рамках роботи музею хліба з метою виховання молодого покоління в дусі поваги до народних звичаїв та обрядів.
В ході дійства діти дізнались, що історія Масляної сягає своїм корінням глибоко в давнину.
Масляна – це останній тиждень перед Великим постом, Великоднем.
Тиждень перед Масляною називали «всеїдним», оскільки протягом цього часу церковний статут дозволяв їсти скромні продукти.
Втім, українці так само, як і інші слов’яни, каталися у цей день на конях, ходили в гості, влаштовували в складчину веселі застілля, готували вареники, млинці, пригощалися.
На свято до юннатів завітали Зима і Весна. Не хотілось Зимі віддавати свої права, така вже в неї вдача! Та є в Зими і хороше - на згадку про себе залишила нам Зимонька чудове свято.
Діти зустрічали сім днів масляного тижня, кожен з яких мав свою назву та призначення: Понеділок – «Стрітення», Вівторок – «Загравання». Середа – «Ласування», Четвер – «Разгуляй», П'ятниця – «Вечорниці», Субота - «Дівчатник» та заключний день торжества - Неділя (проводи, продавання) або «Прощена неділя».
Діти брали участь у конкурсах, розвагах, народних іграх.
Але яка ж Масляна без млинців? Всі бажаючі мали змогу взяти участь у підготовці тіста та випіканні млинців.
Після чаювання з млинцями - гуляння на вулиці, діти водили хороводи, грали в «Карусель», «Струмочок».
Відтворено одне з основних традиційних дійств тижневих розваг – спалювання опудала.
Це символізувало – закінчення зими, всього віджилого, старого, разом з тим - оновлення природи та життя.