Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Старосільському учнівському лісництву «ЮЛІС» 10 років
Всі новини
08.10.2018 13:39

Старосільському учнівському лісництву «ЮЛІС» 10 років


Старосільському учнівському лісництву «ЮЛІС»
(юні лісівники Старосілля) –
10 років (керівник Гавриленко Т.П.)

      Історія створення лісництва почалася 10 років тому, коли у 2008 році директор лісового господарства Кононов Микола Миколайович і директор місцевої  школи Анатолій Анатолійович  Зубар домовилися про залучення учнів до роботи в лісовому господарстві.
     Розвиток екологічної свідомості, оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, залучення до дослідницької діяльності, і звичайно, посадки нових лісових масивів – ось основні завдання юних лісівників.
         У своїй роботі лісництво керується основними положеннями Закону України «Про освіту», Лісового кодексу України, Положенням про учнівське лісництво. Діяльність учнівського лісництва здійснюється за напрямками: навчально-виховна, експериментально-дослідницька, продуктивна праця, змістовне дозвілля, пропаганда та профорієнтація.
        Для реалізації основних завдань учнівського лісництва використовується програма гуртка «Юні лісівники-дендрологи». Діє рада учнівського лісництва, до якої входять представники школи та базового лісового господарства.
Протягом 6 років вихованці гуртка отримували знання з основ лісництва та дендрології. Теорії навчає учитель біології, практиці – фахівці лісової галузі. Свідоцтва про позашкільну освіту  отримали у 2014 році – 12 учнів, у 2016 р. – 15 учнів, у 2018 – 17 учнів.
        Площа державного лісового фонду, яка закріплена за учнівським лісництвом 72,7 га, це 20 квартал Заградівського лісництва ДП «Великоолександрівське ЛМГ».
      Вивченню біоекологічних особливостей видового складу рослин. Що виростають у 20 кварталі приділяється велика увага, але експериментальна і науково-дослідницька робота проводиться не тільки на закріпленій території, а виходить далеко за її межі. Досліджуються лісові смуги різного призначення, дерево-кущова рослинність степових балок, заповідні лісові ділянки, пришкільна територія.
       Шлях від крихітної насінини до стрункої сосни чи могутнього дуба нелегкий і тривалий. Стільки ж потрібно затратити впродовж років наполегливої праці, щоб з тендітних саджанців виросли дерева.
       За завданням ДП «Великоолександрівське ЛМГ» та школи юними лісівниками зібрано десятки кілограмів насіння софори японської, гледичії звичайної, гіркокаштану, абрикоса звичайного та сотні кілограмів жолудів, глоду, шипшини.
       Нами впроваджено застосування суперабсорбентів при садінні сіянців. Вперше у желеподібний розчин Максимарину занурювали кореневу систему саджанців. Завдяки препарату рослини одержують необхідну вологу протягом тривалого часу, що дуже важливо в нашій степовій зоні. Згідно рекомендацій традиційна схема посадки саджанців акації, софори 3Х0,70м. На сьогодні в практику Великоолександрівського лісництва впроваджена запропонована юними лісівниками схема посадки саджанців акації, софори 3м на 1 м, що дає економію посадкового матеріалу та його кращий розвиток.
         Тисячі саджанців посаджено дбайливими руками юних лісівників. Посадити дерево – це тільки частина справи. Треба його ще й виростити. Доглядаємо, плекаємо ліс на площі 1,6 га.
         Тісною є співпраця з Державним підприємством «Великоолександрівське ЛМГ». Держлісгосп постійно опікується нашою школою - це і відчутна спонсорська допомога і проведення бесід, екскурсій, занять. Вимогливі й улюблені наставники із задоволенням працюють зі своїми юними помічниками.
         Вихованці учнівського лісництва щороку поповнюють студентські лави навчальних закладів, які готують спеціалістів біологічної галузі. Починаючи дослідження природи в школі учні продовжують працювати над своїми науково-дослідницькими роботами на природничих факультетах вищих навчальних закладів. Серед випускників учнівського лісництва біологи, агрономи, екологи.
   Вихованці Старосільського учнівського лісництва постійно беруть участь у різноманітних екологічних акціях і конкурсах як обласних, так і всеукраїнських. Творчий підхід дорослих та юних, їх наполегливість і цілеспрямованість увінчалися успішними результатами.
    Переможці і призери акцій «Ліси для нащадків», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Посади дерево», «Земля – наш спільний дім», «В об’єктиві натураліста», «Виросте власне дерево», «»Парки – легені міст і сіл»
Протягом 10 років юні лісівники ставали переможцями і призерами обласних зльотів шкільних лісництв.
Найбільші  наші досягнення:
• ІІІ місце у VI Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв (м.Івано-Франківськ, 2012р)
• ІV місце у ІХ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв (м. Хмельницьк, 2015р.)
• ІІ місце захист науково-дослідницьких робіт на ХІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв (м.Житомир, 2017р.)
     На зьотах юних лісіників Великоолександрівщину представляли Кібіш Ольга, Левченко Владислав, Білоконь Ксенія, Поспілько Ліна, Ступіна Вікторія, Кобеляцький Тарас, Чекамов Максим, Чекамова Поліна.
Неодноразовими переможцями І(районного) та призерами ІІ (обласного) етапу конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України секції лісознавства стали: Клімова Каріна, Левченко Владислав, Білоконь Ксенія, Чекамов Максим (науковий керівник Гавриленко Тетяна Павлівна)
Діяльність Старосільського учнівського лісництва «ЮЛІС» постійно висвітлюється на сторінках  газети «Жайвір» та «Новий день». Юні лісівники впевнені:
Є просто храм, є храм науки,
А є іще природи храм –
З лісами,які тягнуть руки
Назустріч сонцю і вітрам!
У селі і місті, де ми всі живем
Дерева посадим, ліси розведем!
У школі чи вдома хоча би одну
Хай кожен посадить  бузок чи сосну.
Хай на землі росте зелене диво!
Це диво- ліс!  Де він росте, там скрізь красиво!