Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Педрада від 28.02.2017
Всі новини
02.03.2017 13:53

Педрада від 28.02.2017


Про педагогічну раду Центру від 28.02.2017 року


Відповідно до плану КЗ«ЦЕНТУМ»ХОР на 2017 рік, з метою впровадження національного компоненту змісту освіти в систему позашкільної роботи, виявлення та підтримки творчої ініціативи педагогів, підсумків виконання рішень педагогічних рад за 2016 рік, 28 лютого 2017 року проведено педагогічну раду з наступних питань:
1. Особливості національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в сучасних умовах.
2. Затвердження плану роботи музею хліба на 2017 рік.
3. Творчі звіти керівників гуртків, що атестуються у 2016-2017 н. р.
4. Виконання рішень педагогічних рад за 2016 рік.
По першому питанню виступили: Коротка Т.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Центру з темою: «Національна ідея в становленні
громадянина-патріота України. Особливості патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в сучасних умовах»; Мудрак Т.О., завідувач методичним відділом («Інститути, що забезпечують патріотичне виховання»), Валікова О.В., методист («Методи, засоби і форми патріотичного виховання»); Альонова І.М., культорганізатор («Патріотичне виховання дитини під час підготовки та проведення масових заходів»).
Виступаючими, зокрема, зазначено, що в основу системи патріотичного виховання покладено національну ідею як консолідуючий чинник розвитку суспільства і нації в цілому.
«Національна ідея сучасної України полягає в становленні громадянина-патріота, в єдності нації; вона є основою системи національно-патріотичного виховання. На сьогодні українською національною ідеєю є імператив «Шляхом злагоди до процвітання».
Нині патріотизм покликаний дати новий імпульс духовному оздоровленню народу.
Ми повинні пам′ятати, що Україна починається з кожного з нас.
Навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України.
Адже, патріотизм не закладений в генах, він явище соціальне по своїй природі і тому не успадковується, а формується. Патріотизму не вчать, його виховують. Педагогіка через виховання та навчання дітей відтворює, продовжує і розкриває у кожному наступному поколінні народ, націю.
Кожен з нас, а особливо педагог, має нести особистісну відповідальність за долю майбутніх поколінь.
Варто надавати дітям чіткі й зрозумілі пояснення, не давати нездійсненних обіцянок, а головне утримуватися від коментарів, спрямованих на підривання національної безпеки чи руйнацію національної єдності в державі. Натомість потрібно розповідати учням, що держава і громадянське суспільство роблять усе можливе для відновлення миру та порядку в країні, відбиття зовнішньої агресії проти України, що лише в національній єдності та національній гідності наша сила й незламність».
Культорганізатором Альоновою І.М. представлено слайд-фільм «Патріотичне виховання учнів у позашкільному навчальному закладі еколого-натуралістичного спрямування», відеоролик про роботу гуртківців, що посів ІІ місце в обласному заочному конкурсі на підтримку воїнів АТО «Душею прагнемо до миру».
На педагогічній раді заслухано проект плану роботи музею хліба Центру, творчі звіти педагогів, що атестуються у 2016-2017 н. р. (керівників гуртків «Основи екологічних знань» Вітренко Е.В., «Основи науково-дослідницької діяльності» Мудрак Т.О.), зроблено аналіз виконання рішень педагогічних рад за 2016 рік.
У результаті обговорення педагогічна рада одноголосно вирішила:
1. Здійснювати патріотичне виховання учнів у світлі «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641  шляхом створення інформаційного, навчально-методичного, матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу Центру.
постійно         Вітренко Е.В.
          Коротка Т.О.
Шлома О.І.
2. У «День знань» проводити лекції, бесіди, виховні заходи з метою утвердження у свідомості молоді переконань про єдність і соборність України;
щороку         керівники гуртків
3. З метою створення умов для формування в учнів почуття гордості за свою Батьківщину
- під час вивчення природничих дисциплін, а саме, ознайомлення з найпомітнішими видами, поширеними в різних куточках нашої країни особливу увагу звертати на місцеві види флори і фауни;
- включати у навчально-виховний процес пізнавальні тематичні екскурсії в природу;
- на заняттях використовувати такі елементи національної культури як народні перекази, легенди, оповіді, загадки, пісні, думи, прислів’я та прикмети про рослини і тварини, які дійшли до нас із сивої давнини;
- організовувати народознавчі хвилинки з вивченням фольклору, пов’язаного з природою;
- використовувати на перервах та в якості фізкультхвилинок українські народні ігри;
- формувати в учнів знання та уявлення про досягнення нашої країни в галузі природничої науки.
постійно         керівники гуртків
4. Розробити методичні рекомендації з організації занять, сюжетно-рольових ігор, творчих конкурсів, сценаріїв свят з національно-патріотичної тематики квітень 2017 року       Валікова О.В.
5. Провести онлайн-семінар щодо методики формування патріотичного виховання в умовах позашкільного закладу еколого-натуралістичного спрямування.
вересень 2017 року        Мудрак Т.О.
6. З метою обміну досвідом та покращення якості позашкільних та позакласних заходів з патріотичного виховання проводити майстер-класи, круглі столи для слухачів курсів підвищення кваліфікації Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.
щороку         Альонова І.М.
7. Поповнювати сторінку сайту Центру «Виховуємо патріота України» напрацюваннями педагогів Центру
постійно        Мудрак Т.О.
8. Провести Тиждень музейної педагогіки з відвідуванням історичних місць, природних пам′яток м. Херсона, краєзнавчого, природничого. літературних музеїв, виставок художніх творів місцевих художників та вихованців художньої школи та інше.
жовтень 2017 року       Коротка Т.О.
9. Заключити відповідні договори, забезпечивши зв'язок з військовими частинами (екскурсії до музеїв військових частин, спільні заходи патріотичного спрямування); спільну профорієнтаційну діяльність.
березень         Вітренко Е.В.
10. Провести конкурс малюнків, оберегів, організовувати написання листів бійцям АТО «Слава українським військовим», «Планета дружби».
жовтень-листопад 2017 року     Альонова І.М.
11. З метою активізації руху волонтерської допомоги провести з дітьми та учнівською молоддю акцію на рівні закладу «Ми разом», спрямовану на допомогу пораненим військовим. Щоквартально звітувати на нараді при директорі про дану роботу.
впродовж 2017 року        Лукіна С.В.
12. Розробити ентомологічний куточок «Комахи Херсонщини».
квітень-травень 2017 року      Валікова О.В.
13. Затвердити план роботи музею хліба Центру на 2017 рік.
14. Визначити досвід роботи керівників гуртків Центру, що атестуються Вітренко Е.В. та Мудрак Т.О. задовільним.
15. Визначити виконання рішень педагогічних рад у 2016 році задовільним.
Коротка Тетяна Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР