Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Напередодні Дня працівника лісу
Всі новини
13.09.2016 10:01

Напередодні Дня працівника лісу


Напередодні професійного свята.

    Напередодні Дня працівника лісу, яке традиційно відзначається у третю неділю вересня, хочеться привітати зі святом наших юних колег – учнів шкільних лісництв.
    По даним Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства нині  на Херсонщині діють 14 учнівських лісництв, в яких працює 436 дітей. Це досить потужна сила справжніх захисників природи. Звичайно в лісистих регіонах держави ці показники вищі врази, бо у них професія лісівника займає чільне місце на ринку праці і часто передається з покоління в покоління. Але за 10 років існування ми також маємо певні здобутки та перемоги.
Шкільне лісництво «Олешки» Малокопанівської  загально освітньої школи, яке діє на базі державного підприємства «Голопристанське лісомисливське підприємство»,  не одноразовий переможець обласного рівня та  4 рази представляло Херсонщину на Всеукраїнських зльотах учнівських лісництв.
    Призові місця ми поки що не отримували.
За умовами зльоту, кожна команда готує звіт про проведену роботу за допомогою мультимедійної системи, привозить з собою виставку досягнень та презентує науково-дослідницьку роботу в галузі лісового господарства. Переможців визначають за сумою балів по цим трьом категоріям.
    Щоразу до місця Зльотів наша команда, добираючись  з численними пересадками, разом з особистими речами несла і виставкові експонати. На відміну від північно-західних областей, де шкільні лісництва працюють ще з кінця 70-80 років минулого сторіччя, чиї базові підприємства  мають достатню кількість власних коштів, щоб забезпечувати своїх підопічних усім необхідним, в тому числі підвозити  дітей і величезні виставки на мікроавтобусах.
      А ось робота наших юних науковців була помічена та оцінена:
     - У 2011 році на У Всеукраїнському зльоті юних лісівників Іван Дзюба виборов ІІІ місце за наукову роботу «Екологія рудого і звичайного соснового пильщика». Нині Іван студент 5 курсу найпрестижнішого ВНЗ – Національного університету  біоресурсів і природокористування України.
   - У 2013 році  Валерія Медведок з Києва привезла ІІ місце за роботу « Використання волого накопичувачів при створенні лісових культур в Гладківському лісництві.» Пізніше ця робота по МАНу зайняла І місце в Голопристанському районі та ІІІ – по Херсонській області.
    - У 2014 році Віра Літвиненко почала досліджувати насадження дуба звичайного по урочищу «Буркути». На УІІІ зльоті в Луцьку науковці порекомендували дівчині продовжити працювати над роботою. І вже в 2015 році під керівництвом Тетяни Мудрак, спеціаліста Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради по МАНу ця робота виявилася найкращою в області ( І місце), а по Україні –  призове -ІІІ.
   - У 2016 році, на Х зльоті у Черкасах, Володя Кохальський ( на фото) отримав ІІІ місце за роботу  «Методи вирощування туї західної в Голопристанському лісництві». Він став наймолодшим призером зльоту. Сам голова журі Петро Мазур, завідувач наукової лабораторії виноградарства і садівництва Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді, потиснув йому руку і запросив на наступний зліт до Житомира.
  Ми пишаємося своїми юними колегами!
   Жодне шкільне лісництво області не має таких здобутків!
А це завдяки тісній співпраці незмінного керівника, вчителя з великої літери -  Людмили Андрієць,  педагогів  з Голопристанської районної станції юних натуралістів та державної лісовій охорони  Голопристанського ЛМГ.
   Зі святом вас, шановні юні лісівники! Нехай і надалі ваша любов до Лісу надихає нас на примноження та збереження лісових масивів у цей непростий для галузі час.


Наталя Фемич, інженер лісових культур ДП «Голопристанське ЛМГ»