Новини
11.01.2019
5 грудня 2018 року  в Національному еколого-натуралістичному центрі Міністерства освіти і науки України на розширеній педагогічній раді, яка проводилася за участю наукових співробітників Інституту ...
30.11.2018
     23 листопада вихованці гуртка "Творча майстерня" Генічеської районної станції юннатів під керівництвом Лисенко Марини Олександрівни відвідали  виставку робіт ...
Про Центр > Новини > Історико-культорологічний квест Херсонськими плавнями
Всі новини
02.08.2018 10:33

Історико-культорологічний квест Херсонськими плавнями


З метою виховання в учнівської молоді почуття поваги та гордості за власний народ, його славетну історію та її багатогранні прояви,  01 серпня 2018 року для юннатів Херсонської області проведено історико-культорологічний  квест у пониззі Дніпра «Козацька слава». Захід проведено комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на виконання заходів обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016 – 2021 роки, затвердженої рішенням Херсонської обласної ради від 09 вересня 2016 року № 226.  Квест було проведено у формі історичної гри на воді на байдарках. Захід розпочався на набережній Дніпра з інструктажу з техніки безпеки. Після інструктажу діти на катері переправилися у третій затон Дніпра на базу відпочинку «Петровець».
Учасників ознайомили з історією водних походів українського козацтва та особливістю природи дельти Дніпра. Для дітей був проведений майстер-клас з греблі на туристичній байдарці.
По групам діти мали можливість вийти на водний маршрут по низовині Дніпра, де пролягали історичні водні шляхи козацьких чайок, відвідати «Майданчик живої історії». Учасники виконували завдання квесту під час веслування та проведення майстер-класів.
Захід сприяв формуванню стійких почуттів любові до природи рідного краю, вихованню екологічної свідомості в учнів. Так, на байдарках діти змогли спостерігати скарби природи свого краю - безліч об’єктів флори і фауни. Це вужі, черепахи, жаби, водоплавні та коловодні птахи (крачки, куліки, цаплі, качки), водяні ссавці – ондатри. Серед рослин найяскравіші враження залишили водні вищі рослини  -  глечики жовті та латаття біле.
Після екскурсії учні мали можливість власноруч приготувати козацький чай на цілющих травах та смакувати його з булочками.
Під час урочистого закриття квесту відбулося   нагородження переможців та відзначення учасників, вручення сувенірних сертифікатів «водного лицарства».
Таким чином, екскурсія історичними козацькими водними  шляхами, спілкування за природою та погляд в історичне минуле рідного краю  мали максимальний позитивний вплив на формування національно-патріотичних цінностей та життєвих компетентностей учнів.