Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Досліджуємо заповідні куточки Херсонщини
Всі новини
12.05.2017 09:17

Досліджуємо заповідні куточки Херсонщини


 

Досліджуємо заповідні куточки Херсонщини

 

11 травня 2016  року комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради  проведено експедицію «Облік флори і фауни Микільського заказника змій» присвячену міжнародному Дню Землі.

Учасниками заходу стали 9 вихованців Центру, що займаються у гуртках «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» та «Основи науково-дослідницької діяльності». Це юннати, що проводять  пошуково-дослідницьку роботу, прагнуть вивчати та зберігати природу рідного краю.

Микільське (в минулому - Репринка) - село, центр сільської Ради. Розташоване на півдні України у Білозерському районі Херсонської області, на лівому березі річки Інгулець. Це мальовничий куточок Херсонщини, місце, де річка Інгулець впадає в Дніпро. На крутих схилах лівого берега  залишилися осередки цілинного степу, де зростають багато видів рослин, що занесені до Червоної книги. Це місце для існування багатьох представників фауни, серед яких також багато рідкісних та зникаючих видів. Під час досліджень діти мали змогу спостерігати за птахами у біноклі.  Водночас діти спостерігали 3 види чапель – сіру, руду, велику білу. Цікаво було спостерігати за польотом цих величавих птахів, які закинувши голову на спину, зігнувши довгу шию пролітали над дітьми у повітрі демонструючи красу і велич крил до 2 м розмахом.

Дуже корисним стала розповідь вчених про змій. Багато людей не люблять, бояться та безпідставно ображають їх. Та коли діти побачили, що вужі зовсім не мають зубів, власноруч доторкнулися до їх шкіри й переконалися, що вона суха, гладка та тепла, ці тварини здалися всім привабливими.

Крім самих тварин можна було спостерігати їх домівки – нори, невеличкі печери, острівки з гніздами, та навіть нори бобрів та дерева, які вони обточують своїми гострими зубами.

Традиційно, розібратися в видовому різноманітті та взаємозв’язках між організмами допомагали юннатам співробітники Чорноморського біосферного заповідника, провідні науковці: Селюніна Зоя Володимирівна, Уманець Ольга Юріївна та Бахтіарова Людмила Іванівна. Завдяки їх участі, діти змогли дізнатися про особливості тваринного та рослинного світу степу, екології унікального куточку –  пам’ятки природи «Микільське поселення змій».

Крім практичних вмінь дослідження, діти отримали незабутні враження, масу приємних емоцій та безцінний досвід спілкування.

 

Завідувач методичним відділом                      Мудрак Т.О.