День водно-болотних угідь 2019 Гола Пристань
Другого лютого у світі відзначається Міжнародний день водно-болотних угідь. У цьому році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом «Водно-болотні угіддя та зміна клімату».
Водно-болотні угіддя міжнародного значення –водно-болотні угіддя, що охороняються Рамсарською конвенцією. Відповідно до Рамсарської конвенції, стороною якої є Україна, під водно-болотними угіддями розуміють «райони маршів, боліт, драговин, торфовищ чи водойм — природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час припливу не перевищує 6 метрів» Відділ еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника з метою привернення уваги до водно-болотних угідь нашої місцевості , відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь спільно з еколого-натуралістичним відділом КЗ «Центр позашкільної освіти» провели виїзний семінар-практикум для керівників гуртків та працівників КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради.
Під час семінару освітяни отримали інформацію про природоохоронний статус ВБУ, надзвичайну його важливість і цінність, про Конвенцію, про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином ,як середовище існування водоплавних птахів. Співробітники заповідника: завідувач відділу еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника Бахтіарова Л.І.,провідний науковий співробітник,заступник директора з науково-дослідницької роботи Уманець О.Ю. багато розповіли про Чорноморський біосферний заповідник, як установу природно-заповідного фонду відповідальну за охорону цього угіддя. Учасники семінару відвідали солоні озера Кінбурнського півострова,водно-болотні угіддя на березі Ягорлицької затоки,які мають міжнародне значення, ознайомилися з рідкісними природними комплексами нижньодніпровських пісків, представленими мозаїкою піщаних степів, лук та невеликих гайків (колків) з дуба звичайного, ендемічної берези дніпровської, груші звичайної, заростей степових чагарників, а також болотною і солончаковою рослинністю навколо озер і заток.
Окремі слова вдячності хочеться висловить директору Чорноморського заповідника Юрченко Анатолію Петровичу за фінансову підтримку та можливість кожен рік знайомити освітян та учнів нашого району з найцікавішим куточком заповідної природи Європи, еталоном Причорноморського зонального степу
Завідуюча еколого-натуралістичним відділом
КЗ «Центр позашкільної освіти» В.В.Вовк