Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Документи > Умови та положення > Intel Еко-Україна 2010
31.08.2010

Intel Еко-Україна 2010


Умови проведення
конкурсу «Intel Еко-Україна 2010», національного етапу Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів
Intel® International Science and Engineering Fair (Intel® ISEF)

61-й Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair (скорочено Intel®ISEF) - одна з найбільших міжнародних освітніх ініціатив всесвітньовідомої корпорації Intel. Кожного року понад 1500 учасників конкурсу, кращих у світі молодих вчених і винахідників представляють близько 56 країн світу та демонструють найсучасніші наукові проекти, обмінюються ідеями і виборюють численні призи та стипендії. Призовий фонд конкурсу складає понад 3 мільйони доларів США.

Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF з 2004 р., після афіліації національного конкурсу під назвою Intel-ЕкоУкраїна. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України у 2004-2009 рр. виступав у ролі установи-організатора конкурсу Intel в Україні.

У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів (віком від 13 до 18 років).

Проекти повинні презентувати дослідження, виконані протягом 2009-2010 років, індивідуально або командою (2-3 учні).

Всі дослідження, презентовані на конкурсі, повинні бути проведені учнями самостійно та мати наукового керівника.

Проекти, які є суто демонстраціями, інформаційними повідомленнями, пояснювальними моделями або результатами дослідження літератури, до участі у конкурсі не допускаються.

Наукове шахрайство (плагіат, підроблення, використання чи презентування чужих досліджень, вигадування результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників недопустимі на будь-якому етапі процесу дослідження або конкурсу.

До участі допускаються тільки ті проекти, презентації яких виконані у вигляді постеру.

Форма подання заявки (див. дод.№2) та тез, вимоги до оформлення стенду, критерії, результати попередніх конкурсів - на сайтах: www.nenc.gov.ua www.intel.ua/education/isef .

 

Конкурсу «Intel Еко-Україна 2010» проходить у три етапи:

І. Заочний конкурс тез.

Тези робіт на конкурс подаються українською та англійською мовами. Обсяг тез не повинен перевищувати 2 сторінки (6000 друкованих символів шрифт Times New Roman, 12; формат роботи - MS Word); малюнки, таблиці та інші графічні зображення, а також фото додаються до тез окремо.

Тези повинні містити тему наукового дослідження, прізвище та ім'я автора, місце навчання, клас, контактну інформацію, термін проведення та короткий опис наукового дослідження: проблема, яку вирішує, гіпотеза, матеріали та методи дослідження, процедури проведення дослідження, дані, аналіз та результати (основні графіки, таблиці), висновки (практичне значення, доцільність), бібліографія (1-2 основні джерела, які використовувались або посилання на відповідні веб-сайти).

Заявки та тези надсилати в одному документі за електронною адресою: nenc@nenc.gov.ua з темою повідомлення «Конкурс IntelЕко-Україна_(категорія)_(прізвище)», та обов'язково надсилати оригінали матеріалів за поштовою адресою: НЕНЦ, вул. Вишгородська, 19, м. Київ, 04074, Україна з обов'язковою поміткою на конверті: На конкурс «Intel Еко-Україна», Категорія «______» , інд. або команд. проект. Телефон для довідок: (044) 430-04-91, 430-02-60. Остання дата подання до 25 січня 2009 року.

 

Роботи, представлені на конкурс, можуть буди виконані індивідуально або командно (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту). Усі проекти повинні мати наукового керівника - кваліфікованого фахівця у даній галузі (вчителя, науковця, викладача вищої школи) і мають висвітлювати результати наукових досліджень або практичних розробок, виконаних у будь-який період 2009 року. Конкурсні роботи повинні базуватися на результатах самостійних досліджень учнів. Критерії оцінювання робіт відбіркового туру: практична спрямованість, інноваційність, науковість, логічність, відповідність до сучасних мовних стандартів.

Відбір учасників здійснює журі конкурсу. Список учасників конкурсу буде розміщений на сайті НЕНЦ.

ІІ. Персональний постерний (стендовий ) захист перед членами журі за категоріями:

Біологічні науки (ботаніка, зоологія, мікробіологія, біохімія тощо);
Екологія та проблеми довкілля; екологічно безпечні технології;
Науки про Землю (географія, геологія);
Науки про Всесвіт (фізика, астрономія);
Науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров'я, психологія);
Комп'ютерні науки;
Інженерні науки;
Хімія;
Математика.
До участі в національному етапі допускаються роботи підготовлені винятково у вигляді постеру. Розміри постеру: висота - 120см, ширина - 120см (центральна частина 60см та дві бічні по 30см кожна). (Детальніші вимоги - на сайті).

ІІІ. Відкритий стендовий захист кращих робіт з кожної категорії:

постерна презентація з елементами інтерв'ю та наукової співбесіди двома мовами (українською або російською та англійською). На цьому етапі основна увага приділяється саме вмінню ефективно спілкуватись, відповідати на запитання, відстоювати свою точку зору, логічному мисленню, володінню англійською мовою. За результатами захисту два кращих індивідуальних та один командний проекти отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF.

Для демонстрації свого проекту учасники також можуть використовувати демонстраційні моделі або макети. Вони повинні відповідати правилам техніки безпеки і розміщуватись на робочому місці учасника.

На додаток до проекту учасник може оформити проектну книгу (робочий журнал, що містить графіки, діаграми, ескізи тощо) та опис дослідження (документ, у якому зазначено проблему, яку вирішує проект, гіпотезу, методи дослідження, отримані дані та їх аналіз, висновки, варіанти практичного застосування результатів дослідження тощо). Зазначені документи не є обов'язковими, але їх наявність покращить розуміння проекту членами журі.

Критерії оцінювання наукових проектів:

Критерії
Максимальна кількість балів


Індивідуальний проект
Командний проект

Наукова обґрунтованість дослідження/інженерна думка
25
20

Можливість практичного застосування
25
20

Актуальність дослідження
15
15

Чіткість викладення матеріалу, презентаційні навички
15
15

Методологічні підходи, наукові навички
10
10

Творчий підхід
10
8

Робота у команді
---
12

Загалом
100
100
 

 

Учні, що представляють командні наукові проекти, змагатимуться між собою окремо за право участі на міжнародному рівні.

Двоє переможців з кращими індивідуальними проектами і двоє або троє учасників одного командного проекту отримають право представляти Україну на Міжнародному конкурсі Intel ISEF-2010 у м. Сан-Хосе (штат Каліфорнія, США) 9-14 травня 2010 р.

 

Директор конкурсу в Україні - Володимир Валентинович Вербицький.

Координатор конкурсу від НЕНЦ: Вікторія Тараненко victoriya@nenc.gov.ua ;