"Турбота молоді тобі, Україно!"
З метою сприяння розвитку дослідницької та експериментальної робот, залучення до практичної природоохоронної роботи, здобуття знань, навичок у галузі сільського і лісового господарства та формування у юних громадян почуття соціальної відповідальності Національних еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ) у 2006 році запроваджує трудові акції з активізації суспільно-корисної роботи та трудової діяльності школярів України.
У рамках проекту передбачається здійснення низки трудових та суспільно-корисних дій:
- трудова акція "Плекаємо сад";
- трудова акція "Дослідницький марафон";
- трудова акція "Юннатівський зеленбуд";
- трудова акція "Парад квітів біля школи";
- трудова акція "Кролик".
До участі у трудових акціях запрошуються учні, вихованці та викладачі загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів відповідно до умов конкурсних програм (додатки 1-5).
Учасники трудових акцій презентують результати роботи у будь-якому інформаційному вигляді, що найкраще розкриває зміст виконання завдання та надсилають їх за адресою: 73011, м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: 8(0552)26-42-77, e-mail: info@junnat.kherson.ua.
Фінансове забезпечення заходів у рамках корисних програм здійснюється за рахунок місцевих бюджетів та залучених коштів. Підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу забезпечує Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Додаток №1
ТРУДОВА АКЦІЯ
"Плекаємо сад"
(закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах на присадибних ділянках, вегетативне розмноження плодових культур)
Трудова акція школярів та учнівської молоді "Плекаємо сад" проводиться Національним еколого-натуралістичним Центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласним та районним центрами юних натуралістів України.
Мета та завдання
Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.
Завдання акції:
- оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу;
ознайомлення з основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до дослідницької роботи із садівництва;
- об’єднання зусиль агропромислових об’єднань різних форм власності, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної та довузівської підготовки учнів у галузі садівництва;
- закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.
Розділи акцій
- "Зернятко-кісточка" – передбачає збір та висів насіння плодових культур, влаштування плодово-ягідних шкілок;
- "Закладаємо сад" – основний розділ акції, в якому проводиться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту до посадки та висадки підщеп;
- "Щепимо кращий сорт" – включає у себе різноманітні способи вегетативного розмноження плодових культур сучасними районованими та перспективними сортами;
- "Рідкісна ягода" – цей розділ передбачає вирощування нових для даної місцевості плодово-ягідних культур;
- "Виноградне гроно" т- проводиться закладання виноградників, вирощування виноградних гілок;
- "Збираємо врожай" – підсумковий розділ, який включає в себе збір, облік зберігання врожаю садовини.
В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати інші розділи.
Учасники акції
До участі в акції запрошуються загальноосвітні, позашкільні та професійні навчальні заклади, школи-інтернати, окремі гуртки, клуби, які займаються дослідницькою діяльністю, родинні колективи.
Відзначення переможців
Зі підсумками журі кращі учасники відзначаються грамотами, нагороджуються цінними подарунками та безкоштовними путівками та Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: (0552)26-42-77, www.junnat.kherson.ua, e-mail: info@junnat.kherson.ua.
Додаток №2
ТРУДОВА АКЦІЯ
"Дослідницький марафон"
(роботи на навчально-дослідницьких земельних ділянках та у шкільних теплицях)
Трудова акція "Дослідницький марафон" проводиться Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласними, районними центрами юних натуралістів України.
Мета та завдання
Головною метою акції є:
- сприяння розвитку дослідницької та експериментальної роботи в школах і позашкільних закладах України;
- виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на НДЗД та шкільних теплицях;
- активне впровадження дослідництва в навчальний процес у школах та позашкільних закладах України;
- підтримка творчої праці педагогічних працівників, підвищення їхньої майстерності та популяризації творчих здобутків у галузі дослідництва;
- розвиток мережі гуртків сільськогосподарського напряму у школах та позашкільних закладах України;
- ознайомлення учнів із сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур.
Порядок проведення акції
Трудова акція "Дослідницький марафон" проводиться у два етапи:
І етап – підведення підсумків обласним ЕНЦ, СЮН за матеріалами, отриманими із загальноосвітніх та позашкільних закладів області (визначаються 5 переможців) надсилаються до 10 вересня адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
ІІ етап – матеріали від обласних ЕНЦ, СЮН (кращі конкурсні роботи) надсилаються до НЕНЦ з 01 жовтня по 3 листопада.
Учасники акції
До участі в акції залучаються загальноосвітні, позашкільні та професійні навчальні заклади, школи-інтернати, професійно-технічні училища, обласні, міські, районні еколого-натуралістичні центри, станції юних натуралістів, окремі гуртки, клуби та інші учнівські об’єднання, які займаються дослідницькою роботою.
Критерії визначення переможців
Учасники акції за наслідками роботи на НДЗД та в навчальних теплицях оформлюють звіти, щоденники дослідницької роботи, які супроводжуються схемами і методиками проведення дослідів, фотографіями або електронними носіями, які більш ширше розкривають роботу на НДЗД та в навчальних теплицях.
Критерії:
- відповідність організації роботи учнів на навчально-дослідній земельній ділянці Положенню про НДЗД у загальноосвітніх школах та позашкільних навчально-виховних закладах (наказ МОН України від 01.11.95 №307);
- науково-методична досконалість представлених матеріалів дослідницького спрямування;
- наявність колекційного фонду;
- можливість впровадження результатів дослідів в практику сільськогосподарського виробництва;
- високий рівень культури праці;
- обізнаність і володіння сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур.
Відзначення переможців
За рішенням журі ІІ етапу акції оргкомітет приймає рішення про нагородження переможців за І, ІІ, ІІІ місцями та відзначає їх грамотами, цінними подарунками та безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: (0552)26-42-77, www.junnat.kherson.ua, e-mail: info@junnat.kherson.ua.
Додаток №3
ТРУДОВА АКЦІЯ
"Юннатівський зеленбуд"
(створення зелених насаджень в населених пунктах
та навколо них, закладання шкілок, лісорозсадників у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах,
лісництвах на присадибних ділянках)
Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласними, районними центрами юних натуралістів України.
Акція проходить під девізом "Садово-паркове мистецтво продовжують юні".
Мета та завдання акції
Головною метою акції є виховання господаря, формування творчої працелюбної особистості, економічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем екології навколишнього середовища.
Завдання акції:
- залучення учнів до оздоровлення довкілля, збереження існуючих зелених насаджень, благоустрою парків, скверів, бульварів;
- створення нових паків, лісів, лісопарків, лісових смуг, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва;
- оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, господарського матеріалу;
- ознайомлення із сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до діяльності і лісництва;
- об’єднання зусиль лісогосподарських об’єднань, наукових і освітніх закладів з метою. створення умов для допрофесійної підготовки учнів у галузі лісництва;
- закладання шкілок, лісорозсадників у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах на присадибних ділянках.
Розділи акції
Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" включає у себе два розділи:
1. "Зелене коло рідного краю" – передбачає створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків навколо населених пунктів.
2. "Містам і селам – зелені мережива" – створення та утримання зелених насаджень, озеленення вулиць та присадибних ділянок, вирощування посадкового матеріалу декоративних дерев, кущів, квітів.
В залежності від місцевих умов, учасники акції можуть пропонувати свої розділи.
Учасники акції
До участі в акції запрошуються студенти, учнівські колективи, учнівські лісництва загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, гуртки юних лісників, ланки юних лісників, громадські молодіжні об’єднання екологічного спрямування, клуби, родинні колективи.
Критерії визначення переможців
Учасники конкурсу за наслідками роботи оформлюють звіти, фотозвіти про проведену роботу, відеокасети (за можливістю) із написом роботи зі створення нових парків, лісопарків, скверів тощо, альбоми про досвід та утримання зелених насаджень, вирощування плодово-декоративних дерев, кущів, квітів.
Відзначення переможців
За підсумками журі кращі колективи, учнівські лісництва відзначаються грамотами, нагороджуються цінними подарунками та безкоштовними путівками до табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: (0552)26-42-77, www.junnat.kherson.ua, e-mail: info@junnat.kherson.ua.
Додаток №4
ТРУДОВА АКЦІЯ
"Парад квітів біля школи"
(благоустрій території, закладка та створення на території навчального закладу газонів, квітників, розаріїв та клумб різних типів, збільшення видового та кількісного складу квітково-декоративних рослин у зовнішньому озелененні шкіл та позашкільних закладів)
Трудова акція "Парад квітів біля школи" проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласними та районними центрами юних натуралістів України.
Мета та завдання акції
Головною метою акції є формування екологічної культури особистості та відповідальності за збереження природного середовища перед майбутніми поколіннями, активізація пізнавальної, творчої, просвітницької та трудової діяльності учнівської молоді, покращення зовнішнього озеленення навчальних закладів.
Завдання акції:
- активізація роботи загальноосвітніх закладів по благоустрою та покращення стану їхнього зовнішнього озеленення;
- спрямування зусиль навчальних закладів на спільні практичні дії по оздоровленню навколишнього середовища та благоустрою прилеглої території;
- розвиток в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються;
- залучення учнівської молоді до озеленення та впорядкування території навчальних закладів соціальної сфери;
- залучення дітей та підлітків до розробки проектів озеленення навчальних закладів та практичне впровадження цих проектів.
Розділи акції
Акція проводиться у чотири етапи:
І етап – передбачає планування території навчального закладу; проведення інвентаризації існуючих зелених насаджень з урахуванням складу, віку, розмірів, стану і характеру їхнього розміщення.
ІІ етап – ознайомлення із сучасними технологіями у галузі ландшафтного дизайну та зеленої архітектури, вивчення нових видів і сортів декоративних рослин та створення проекту озеленення навчального закладу.
ІІІ етап – збагачення видового складу квітково-декоративних рослин на території закладу і підготовка території до закладки проекту.
IV етап (основний) – передбачає практичне втілення створеного проекту озеленення навчального закладу.
Учасники акції
До участі в акції запрошуються загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, школи-інтернати, дошкільні та позашкільні навчальні заклади.
Критерії визначення переможців
Учасники конкурсу оформляють результати роботи у вигляді звітів, альбомів, фото- кінорепортажів або у будь-якому іншому вигляді, що найкраще розкриває зміст виконаної роботи.
Відзначення переможців
За підсумками журі кращі учасники акції відзначаються грамотами, подяками, цінними подарунками та безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: (0552)26-42-77, www.junnat.kherson.ua, e-mail: info@junnat.kherson.ua.
Додаток №5
ТРУДОВА АКЦІЯ
"Кролик"
(творча діяльність позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів у галузі кролівництва)
Національний еколого-натуралістичний Центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України з 2006 року започатковує трудову акцію "Кролик"
Мета та завдання акції
Акція започатковується з метою підвищення ефективності діяльності навчальних закладів у галузі тваринництва, залучення учнівської молоді до активної роботи у цій сфері, проведення професійно-орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління.
Завдання акції:
- надання учням теоретичних знань з питань біології кролів, технологій їх годівлі, систем утримання, методів розведення;
- ознайомлення з основами економіки та менеджменту у галузі кролівництва;
- підготовка підростаючого покоління до роботи в умовах нових форм ринкових відносин, до самостійного ведення господарства;
- формування в учнів свідомого, відповідального ставлення до роботи;
- формування навичок, умінь; надбання досвіду ведення господарства.
Учасники акції
В акції приймаються участь учнівські об’єднання позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які мають на своїх базах навчальну кролеферму, родинні колективи.
Порядок і терміни проведення
Акція проходить у два етапи:
І етап – учасники розробляють свій власний бізнес-проект кролеферми (ескізи кліток, вольєрів, опис технології утримання, вирощування, перелік природного та кількісного складу тварин, розрахунок очікуваного економічного ефекту).
ІІ етап – реалізація проекту.
Бажаючим прийняти участь у Всеукраїнському етапі підведення підсумків акції необхідно надіслати заявку та звіт про роботу учнівського (родинного) об’єднання до 31 березня за адресою: 73011, м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Відзначення переможців
Відповідно до рішення журі кращі учнівські об’єднання відзначаються грамотами та безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Чайковського, 236, обласний Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тел.: (0552)26-42-77, www.junnat.kherson.ua, e-mail: info@junnat.kherson.ua