Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Програми > Міжнародна програма GLOBE > VII Міжнародна конференція

Школярі вивчають довкілля
ПОДІЯ. В Києві пройшла VII Міжнародна конференція координаторів програми вивчення навколишнього середовища
Микола ПЕТРУШЕНКО
Кілька днів червня територія Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагадувала вулик. Маститі вчені з багатьох країн світу, педагоги й учні українських шкіл зацікавлено, а головне, кваліфіковано обговорювали проблеми довкілля. Тут проходила VII Міжнародна конференція координаторів програми «Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» (GLOBE).
Місцем проведення конференції міжнародна спільнота обрала Національний еколого-натуралістичний центр невипадково. Саме тут відпрацьовано чітку систему позашкільної освіти екологічно-натуралістичного напрямку. Вихованці центру, а вони працюють в усіх областях України, щороку виборюють призові місця на європейських і світових конкурсах.
Дослідження за програмою GLOBE тут ведуть з 1999 року. Проведення VII Міжнародної конференції в Києві - визнання досягнень українських юних екологів.
Цей захід, - каже начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Алла Середницька, - має не лише пізнавальне, а й практичне значення, адже проведено практичні тренінги для дітей та педагогів.
Одне з головних завдань шкільної освіти в Україні - формування у дітей і молоді цілісної наукової картини світу і сучасного світогляду, здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, практичних навичок,- каже Володимир Вербицький. - Реалізації поставлених завдань певним чином сприяє й участь школярів у виконанні програми GLOBE.
В Україні система позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму здійснюється у 246 позашкільних навчальних закладах.
Для залучення студентської молоді до вищезгаданої програми наш центр у 2010 році підписав дві угоди про творчу співпрацю з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка і провів спільно з ним Всеукраїнський форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи». В його рамках працювала окрема секція «Програма GLOBE в Україні».
У квітні 2011 року в рамках програми з метою висвітлення екологічних проблем, які потребують нагального розв'язання як на місцевому, так і на державному рівні, провели Всеукраїнський конкурс «Екологічні проблеми».
На жаль, наш ентузіазм не підтримується державою матеріально, - навчальні установи майже не забезпечують приладами і реактивами. Більшість творчих учнівських об'єднань працюють лише за окремими напрямами програми, що зумовлено відсутністю професіоналів-педагогів та незабезпеченістю коштами.
Попри всі труднощі, рух учнівської молоді за вивчення і збереження довкілля розширюється. Безперечно, сприяв цьому й міжнародний семінар.
ДОВІДКА «УК»
Програма «Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» (GLOBE) - це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об'єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників, спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень.
Національний координатор програми GLOBE в Україні - Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, доктор педагогічних наук.