Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Юннати Голопристанщини звітують
Всі новини
03.06.2019 09:01

Юннати Голопристанщини звітують


Людству необхідні: нова філософія життя, висока екологічна культура й свідомість, зміна ставлення до навколишнього середовища. Сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь. Актуальними є слова Антуана де Сент-Екзюпері: «Ми не отримуємо у спадок Землю від предків, ми беремо її в борг у наших дітей». Саме ці слова стали девізом інтегрованого семінару-практикуму вихованців еколого-натуралістичних гуртків комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради, який відбувся 27 травня на базі Чорноморського біосферного заповідника.
Цікаві творчі звіти були представлені вихованцями гуртків: «Юні екологи» (керівник Протопопова Світлана Михайлівна, Малокардашинська ЗОШ І-ІІ ст.), «Юні овочівники» (керівник Жигало Наталія Валеріївна, Кардашинська ЗОШ І-ІІ ст.), «Захоплююче лозоплетіння» (керівник Павік Олена Валентинівна, філія ОЗО «Новозбур´ївський ЗБДО»), «Юні охоронці природи» (керівник Гальчук Олександр Васильович, Памятненська ЗОШ І-ІІІ ст.) діти цих гуртків стали переможцями обласних та Всеукраїнських акцій «Парад квітів біля школи», «В об’єктиві натураліста», «Допоможемо зимуючим птахам». Цікаві екологічні проекти було представлено вихованцями гуртків,які працюють на базі опорного закладу освіти «Новозбур´ївська школа №1» керівники Бурлаков Олег Сергійович, Коваленко Анна Володимирівна, Колодій Любов Володимирівна. Робота Горбунової Софії «Малі побутові джерела струму: шкода та користь» та робота Кулик Вікторії «Можливості людського організму під час стресу» розповідають про те, як потрібно залучати дітей до вирішення актуальних проблем екології, поглиблювати знання з біології, географії, краєзнавства, проводити моніторинг стану навколишнього природного  середовища, формувати екологічну культуру особистості, шанобливе ставлення до природи.
Вихованці гуртка «Юні лісівники-дендрологи» (керівник Андрієць Людмила Іванівна, Малокопанівська ЗОШ І-ІІІ ст.), провели  екологічні тренінги. Учасники семінару поділилися на групи та працювали над міні-проектами «Екологічні проблеми мого села: причини, наслідки та шляхи вирішення». Висновки  дітей були дуже цікавими та різними, але всі вони зійшлися  на одному – потрібно дбати та охороняти своє довкілля, примножувати природні багатства, привертати увагу місцевих органів влади на необхідність дотримання правил природокористування, збереження та розширення природоохоронних територій.
В роботі семінару взяла участь завідуюча відділом еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника Бахтіарова Людмила Іванівна. Вона звернула увагу дітей на актуальність широкого залучення юннатівської молоді до роботи по збереженню біорізноманіття, активізації природоохоронної роботи.
Закінчилася зустріч виступом екологічної агітбригади «Екос» ОЗО «Новозбур´ївська школа №1» (керівник Коваленко А.В.), яка стала лауреатами обласного етапу еколого-просвітницьких колективів.
Справ вихованців не перерахувати, але вся робота, яку ми робимо, спрямована на розвиток екологічного та критичного мислення, спонукає до вирішення поставлених проблемних завдань креативними способами, розвиває уяву та здатність до передбачення і моделювання ситуації в майбутньому, особливо, якщо це стосується екологічних проблем сучасності.         
До нових зустрічей та цікавих справ!


Завідуюча відділом еколого-натуралістичної роботи КЗ «Центр позашкільної освіти» Вовк Валентина Валентинівна