Новини
09.07.2018
6 липня 2018 року юннати комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директор Вітренко Е.В.) взяли участь у міському ярмарку, ...
22.06.2018
Обласна експедиція до біосферного заповідника «Асканія-Нова» - 2018 З 18 по 22 червня 2018 року на базі біосферного заповідника «Асканія-Нова» було проведено щорічну обласну ...
Про Центр > Новини > Юні аграрії Херсонщини - переможці!
Всі новини
26.09.2017 11:21

Юні аграрії Херсонщини - переможці!


    Юні аграрії Старосілля знову радують напередодні свят своїми перемогами працівників сільського господарства не тільки Великоолександрівського району, а і всієї Херсонщини, та своїх педагогів-наставників. Уже втретє за останні роки наша учнівська виробнича бригада «Світанок» (керівник Гавриленко Т.П.) займає призове місце на Всеукраїнському рівні. З 20 по 22 вересня цього року юні аграрії «Світанку» у складі Старостіна Ярослава (учня 11 класу), Щербань Дарини (учениці 10 класу) та Кобеляцького Тараса (учня 9 класу) взяли участь у   ХІ Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань і трудових  загонів, який відбувся у м. Запоріжжя. Поряд із делегацією з нашого краю, учасниками Зльоту стали юні аграрії та їх педагоги ще з 18 регіонів України         Змагаючись між собою, команди учнівських трудових аграрних об’єднань презентували свої знання, здобутки праці й трудові сільськогосподарські досягнення на виставці «Щедрість рідної землі» та проводили захисти науково-дослідницьких робіт на базі Таврійського державного агротехнологічного університету.
      Під час Зльоту відбулися й педагогічні читання «Стратегія трудового виховання учнівської молоді в умовах реформи освіти в Україні», у яких  взяла участь керівник  виробничої бригади Гавриленко Т.П.,  ділилась з колегами досвідом трудового виховання школярів і організації їх науково-дослідницьких робіт  та отримала Сертифікат.
   Цікава екскурсійна програма до Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» та Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» стала яскравим доповненням до програми Зльоту.
    Підбиття підсумків, нагородження переможців і активних учасників та урочисте закриття Зльоту відбулося  в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ».  .
   Команду юних аграріїв  Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів , яка гідно представила у Запоріжжі учнівські трудові аграрні об’єднання Херсонщини, відзначено Дипломом ІІІ ступеня за виставку – презентацію «Щедрість рідної землі».  Диплом ІІ ступеня також отримала  десятикласниця   Дарина Щербань за підсумками конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (секція «Рослинництво»).  Та в загальному підсумку команда «Світанок» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів стала в цьому році переможцями ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад й отримала диплом І ступеня та цінні подарунки від організаторів заходу.
        Варто відмітити, що такий результат отримано учнівською командою школи завдяки   увазі педагогічного колективу  трудовому вихованню і профорієнтації школярів. Адже, за словами М. Пінчука (завідувача відділу аграрних досліджень та рослинництва НЕНЦ), у сучасних умовах розвитку суспільства на одне із перших місць виходить професійна підготовка  школяра, тісний взаємозв’язок навчання з вимогами, інтересами молоді і тенденціями в розвитку сучасного виробництва. Високоефективне виробництво можливе за умови забезпечення аграрних підприємств висококваліфікованими керівниками і спеціалістами на кожній ділянці роботи. В умовах ринкової економіки зростає роль спеціалістів сільського господарства.
    Тож і не дивно, що одними із перших, хто привітав юних аграріїв з перемогою, були   призери ІХ Всеукраїнського зльоту, Боровик Руслан та Кібіш Валерія (випускники Старосільської ЗОШ), які  вже навчаються за спеціальностями «Агрономія» (Національний університет біоресурсів і природокористування м.Київ) та «Екологія» (Національний університет харчових технологій м.Київ) на бюджетній основі.
     З таким підростаючим поколінням у фермерської України — велике майбутнє.
С.Щербань