Новини
09.10.2017
Незабутня екскурсія до заповідника. 7 жовтня 2017 року юннати гуртка «Природа рідного краю» (керівник гуртка Коваленко І.В.) та «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник ...
09.10.2017
       «Збережемо ліси для нащадків!» — з таким девізом вже котрий рік поспіль йдемо по життю ми, члени учнівського лісництва  Старосільської ЗОШ ...
Про Центр > Новини > Свято снопа
Всі новини
03.07.2017 05:23

Свято снопа


 «Свято снопа»
У комунальному закладі «Центр еколого-натуралістичної  творчості учнівської молоді»Херсонської обласної ради   22 червня проведено захід «Свято снопа».  Проводили захід  заступник директора Коротка Т. О. та керівник гуртка Пирожок Т.А..  Учасниками свята були вихованці екологічного театру «Маків цвіт» (керівник  Пирожок Т. А.).  На святі  діти ознайомилися з обрядами та звичаями нашого народу, дізналися про вирощування хліба, про хліборобську працю  та бережливе ставлення до хліба. 
Збирання урожаю – святкова пора. За давнім звичаєм  дожинаючи ниву, женці залишали жмуток пшениці або жита, зв’язуючи  його,  витрушували зерно на землю, щоб добре родила, між стеблами «бороди» клали скибку хліба і черепок з водою – для «духів поля»:
Оце ж тобі, борода,
Хліб, сіль, вода.
Добра нивонька була,
Сто кіп ізродила.
Дівчатка   з колосся та квітів сплели  вінок, а потім  одягали  на голову одна одній. Дітки у поле  вийшли зі знаряддям праці, а потім перев’язали  стрічками  перший сніп, який  жали серпами. За звичаєм потрібно окремо цей сніп обмолотити на зерно, а потім  це зерно посвятити на спаса у церкві  і зберігати  до нових посівів, а соломою худобу годувати. У кінці свята  дітки сіли за святковий стіл  та заспівали  різні обрядові пісні, а із зібраних колосків сплели  спільний вінок.

Керівник гуртка                                                             Т.А.Пирожок