Новини
18.02.2019
14 лютого 2019 року відбувся обласний етап конкурсу-захисту робіт обдарованої учнівської молоді МАН. Центр еколого-натуралістичної творчості представляли 6 учасників у шости секціях відділення хімії ...
18.02.2019
«Як Зима з Весною зустрічалась»     Свято Стрітення відбулося 15 лютого в Генічеській районній станції юних натуралістів. Проводжати зиму та зустрічати весну прийшли вихованці ...
Про Центр > Новини > Свято першої борозни
Всі новини
13.04.2018 06:43

Свято першої борозни


Свято першої борозни

11 квітня 2018 року на базі комунального закладу «Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директор Вітренко Е.В.), згідно з планом роботи музею хліба, проведено Свято першої борозни.
Метою заходу було надати вихованцям загальні поняття про основні види сільськогосподарських польових робіт весною: обробіток ґрунту, висівання насіння зернових культур; ознайомити з господарською культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями, пов’язаних з вирощуванням хліба, виховання поваги до хліборобської професії.
В цікавій ігровій та театралізованій формі 30 юннатів гуртків «Екологічний театр» та «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник Пирожок Т.А.) розповіли учасникам дійства про особливості оранки та сівби.
Діти дізнались, що головне завдання плуга – перевернути верхній шар землі, тоді земля стане пухкою, м’якою. Якщо земля після оранки буде недостатньо пухкою, з великою кількістю брил, коренів бур’янів, її необхідно боронувати і культивувати.
Перед посівом насіння ретельно готують та висівають спеціальними пристроями – сіялками.
До уваги глядачів представлені літературні композиції, які продемонстрували народні звичаї та обряди, пов'язані з першою оранкою сівбою.
Адже, Свято першої борозни ще називали святом Ярила — на честь бога Сонця, кохання, весняної пристрасті і родючості.
Юннати та педагоги Центру успішно зіграли образи селянської сім′ї, Ярила, Лелі.
Завершилось свято боронуванням ділянки та висіванням зернових культур: жита, пшениці, вівса, ячменю.
Почесний гість свята Вожжегова  Р.А. (директор інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України) від імені всього інституту з великою пошаною віднеслась до талановитості дітей і колективу Центру та забезпечила захід насінням для висівання.

Керівник музею хліба,
заступник директора з
навчально-виховної роботи
Коротка Т.О.