Новини
13.03.2020
З лютого по березень 2020 року комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директор Ельвіра Вітренко) проводився обласний ...
12.03.2020
10 березня 2020 року відбувся II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» колективів екологічної просвіти (агітбригад)  Херсонської області на базі ...

Вітаємо Вас на сайті комунального закладу "Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" Херсонської обласної ради!

  


 Увага!

Наша електронна адреса: hocentum@ukr.net 

Наш телефон: (о552) 42-80-86.


Шановні колеги!

Відповідно до Закону України «Про освіти» держава ставить за основу всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей та виховання відповідальних громадян.
Саме такі можливості для розвитку творчих здібностей підростаючого покоління надають гурткові заняття. Викликаючи зацікавленість дітей, гуртки сприяють розвитку кругозору, творчих здібностей, набуття навиків самостійної роботи і тим самим підвищенню якості підготовки до подальшого життя та вибору професії після закінчення навчального закладу. Комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі – Центр) 75 років здійснює позашкільну освітню діяльність, спрямовану на організацію, забезпечення та реалізацію освітнього процесу в галузі біології, екології, сільського господарства, експериментального та науково-дослідницького напрямку.
В Херсонській області гуртки закладу працюють на базі навчальних закладів Великоолександрівського, Голопристанського, Каланчацького, Нижньосірогозького, Олешківського, Чаплинського  районів,  міста Херсона. Гурток «Юні акваріумісти» працюватиме на базі КВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», 6 гуртків – на базі Центру.
Навчальні програми розраховані на різну вікову категорію вихованців – від 7 до 17 років. Науково-дослідницькою діяльністю учні зможуть займатися у гуртках «Біологія рослин», «Юні орнітологи», «Дослідники заповідних стежок Херсонщини». Гуртки «Юні фотонатуралісти» працюватимуть для дітей, що прагнуть опанувати мистецтво фотографування живих об’єктів та ландшафтів рідного краю. Для любителів тварин працюватимуть гуртки «Юні бджолярі», «Юні акваріумісти», «Тварини в нашому житті», рослини діти вивчатимуть в гуртках «Юні квітникарі», «Юні рослинники», «Юні ботаніки», «Юні лісівники». Насиченими та корисними стануть заняття у гуртках «Екологічний театр», «Фітотерапія», клуб старшокласників «Точка зору».
Центр запрошує організовані групи учнів міста Херсона та області прийняти участь у  проведенні екологічних свят, майстер-класів, виставок, концертів, конференцій. За попередньою домовленістю можна відвідати тематичні екскурсії або заняття у різних відділах: живому куточку,  теплиці, біологічній лабораторії, музеї хліба, навчально-дослідній земельній ділянці.
Отже, саме позашкільна освіта допомагає розкрити весь потенціал дитини. Доведено психологами, що діти, які відвідують гуртки в закладах позашкільної освіти більш продуктивно справляються з обов’язками, зазвичай, це найбільш дисципліновані діти, які добре розуміють що таке вільний час і на що його витрачати. Ми щиро сподіваємось на вашу подальшу підтримку та співпрацю.
Контактна інформація на сайті www.junnat.kherson.ua, або за телефоном: (0552) 42-80-86. Електронна пошта: hocentum@ukr.net.


З глибокою пошаною та вдячністю,

Директор                                                                                      Е. ВІТРЕНКО 

Запрошуємо дітей та учнівську молодь займатися безкоштовно у гуртках еколого-натуралістичного напрямку в місті Херсоні та деяких районах Херсонської області
протягом 2019/2020 навчального року:


 - «Мистецтво нашого народу» - керівник Альонова Ірина Михайлівна;
- «Фотонатуралісти» - керівник Братан Віктор Миколайович;
- «Основи екологічних знань» - керівники Хандусь Анна Володимирівна та Вітренко Ельвіра Валентинівна;
- «Юні орнітологи» - керівник Жакоміна Олена Василівна;
- «Флористика і фітодизайн інтер’єру» - керівник Зуєва Галина Анатоліївна;
- «Тварини у нашому житті»- керівник Коваленко Інна Володимирівна;
- «Природа і фантазія» - керівники Коротка Тетяна Олександрівна та Лукіна Світлана Валеріївна;
- «Юні акваріумісти»- керівник Кутіщев Павло Сергійович;
- «Екологічний театр» - керівник Олійникова Олена Олексійовна;
- «Біологія рослин» - керівник Мудрак Тетяна Олександрівна;
- «Дослідники заповідних стежок» - керівники : Пирожок Тетяна Анатоліївна (м. Херсон),Трюхан Лариса Іванівна (Чаплинський район);
- «Лікарськи рослини» - керівник Пирожок Тетяна Анатоліївна;
- «Фітотерапія» - керівник Пирожок Тетяна Анатоліївна;
- «Юні друзі природи» - керівник Хандусь Анна Володимирівна;
- «Природа рідного краю»- керівник Хандусь Анна Володимирівна;
- «Юні лісівники» - керівник Андрієць Людмила Іванівна (Голопристанський район);
- «Юні ботаніки» - керівник Бондарчук Світлана Юріївна (Каланчацький район);
- «Юні рослинники» - керівник Гавриленко Тетяна Павлівна (Великоолександрівський район);
- «Юні бджолярі» - керівник Глущенко Олексій Петрович (Ніжньосирогозський район);
- «Юні квітнікарі» - керівник Хабловська Вікторія Вікторівна (Олешківський район).

Прийом заяв до 15 вересня
 


Запрошуємо й пропонуємо:

Тематичні та оглядові екскурсії за темами:

  • тварини живого куточка;
  • подорож з кімнатними рослинами;
  • оглядова екскурсія на навчально-дослідній земельній ділянці;
  • хліб усьому голова (до музею хліба);
  • обережно отруєні та небезпечні (про отруйні рослини та тварини).

Майстер-класи:

  • основні правила догляду за акваріумом, палюдаріумом, тераріумом;
  • особливості догляду за домашніми улюбленцями;
  • способи розмноження кімнатних рослин;
  • виготовлення флористичних картин;
  • виготовлення поробок з природного матеріалу.

Екологічний відеолекторій.

Тематичні та оглядові екскурсії проводяться педагогами вузької спеціалізації, що сприяє більш поглибленій та цікавій формі роботи. На екскурсіях викладається теоретичний матеріал, як підсумок екскурсії проводяться різноманітні вікторини, ігри-подорожі, конкурси.

На базі Центру учні шкіл також отримують і практичні навички, якими оволодіють на запропонованих майстер-класах.
Підборка фільмів з екологічної тематики за програмою європейського союзу Тасіс.

Для юних дослідників функціонує «Лабораторія дослідництва» навчально-дослідної земельної ділянки, під керівництвом досвідченого педагога-агронома. Учні пізнають таємничий світ рослин, їх вирощування та догляду. «Лабораторія дослідництва» забезпечена наборами «Юного натураліста», який містить 52 одиниці різноманітного насіння злакових, овочевих, лікарських та декоративних рослин.

 


Контактна інформація про РАЙ(Міськ.)СЮН