Новини
15.06.2018
14 червня 2018 року проведено засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання учнівської молоді за темою «Розвиток молодіжного руху на базі «Школи ...
11.06.2018
Свято Останнього дзвоника у Генічеських юннатів       Закінчився навчальний рік у Генічеській районній станції юннатів і продзвенів Останній дзвоник для 300 вихованців, ...
Про Центр > Новини > Другий сплав на байдарках
Всі новини
10.07.2017 08:24

Другий сплав на байдарках


Другий сплав на байдарках
7 липня, в канун свята Івана Купала, проведено другий історико-культорологічний квест у пониззі Дніпра «Козацька слава». Організатори заходу - комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, молодіжні громадські організації «Олешшя», «Артхаос». Учасниками цього разу стали юні натуралісти  з області а також діти, що знаходяться на обліку Центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді.
Захід відбувася у третьому затоні Дніпра на базі відпочинку «Петровець». Під час квесту в ігровій формі організатори доклали максимум зисиль для виховання в учасників через призму відчуття величі та багатства природи рідного краю, почуття поваги та гордості за власний народ, його славетну історію, її багатогранні прояви, ознайомлення з українськими народними звичками і традиціями.
Головним етапом заходу став сплав на байдарках. Немає сумнівів, що це один з найефективніших засобів відпочинку, спортивної підготовки та здобуття реальних уявлень про природні комплекси плавнів Дніпра. І якщо на початку маршруту веслувальники робили невпевнені зигзаги байдарками по воді, то наприкінці – синхронні рухи веслами впевнено наближали екіпажі до фінішу.
На базі відпочинку «Петровець» діти пройшли сухопутну «козацьку підготовку», яка включала в себе інтерактивну історичну лекцію на тему водних походів, традицій українського козацтва, стрільбу з аутентичного лука, знайомство з справжніми козацькими обладунками, зброєю козацьких часів, вправи на спритність, стійкість, елементи бойового гопака.
Квінтесенцією свята Івана Купала  є очищення за допомогою вогню та води, це найдавніша форма магічних дій. Тож, організатори провели для учасників майстер-клас по виготовленню обрядових віночків. Потім за народними традиціями дівчата урочисто відпустили віночки у воду:
В гаю зелененькім соловейко щебече,
Соловейко щебече;
Там дівчина мила віночок пустила
З барвіночку, з барвіночку.
Плинь, плинь, віночку, гарний з барвіночку,
За миленьким, за миленьким.
Не залишився осторонь уваги організаторів і символ очищення – вогонь. Учасники мали змогу спостерігати за вогняним шоу, де виконавець продемонстрував нереальні трюки з вогнем та вміння їм володіти.
Крім того, представники українського козацтва приготували для всіх у казані справжній козацький куліш, відкривши особливості його рецепту. Головний приз квесту – лялька-мотанка.
Таким чином, проведений захід - це вдале поєднання оздоровлення, науково-дослідницької, туристсько-краєзнавчої роботи та патріотичного виховання молоді.

Завідувач методичним відділом                                      Т.О. Мудрак