Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Документи > Плани > План роботи на 2010 рік
ПОГОДЖЕНО:
Начальник управління освіти і науки
Херсонської обласної державної
адміністрації

____________________ В.В.Сух
 

 ЗАТВЕРДЖЕНО:
Директор Херсонського обласного Центру
еколого-натуралістичної творчості
учнівської молоді

____________________ Г.П.Палічева

ПЛАН

роботи Херсонського обласного Центру
еколого-натуралістичної творчості
учнівської молоді
на 2010 рік

 

  Розглянуто та схвалено педагогічною радою від
"22" грудня 2009 року
Протокол № 5

ВСТУП

Діяльність обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді у 2009 році була направлена на удосконалення позашкільної освіти еколого-натуралістичного спрямування в області, на виконання Законів України: "Про освіту", "Про позашкільну освіту", Указів Президента України, програми діяльності Уряду, національної Доктрини розвитку освіти України в ХХІ ст., нормативних документів Національного еколого-натуралістичного центру, управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, обласної програми "Розвитку та удосконалення діяльності Херсонського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" (надалі – ХОЦЕНТУМ).
У 2009 році педагогічний колектив Центру впроваджував у навчальний процес різноманітні форми і методи навчання і виховання.
Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді визнаний переможцем та нагороджений Дипломом Лауреата відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота кагорта позашкільників» серед позашкільних закладів еколого-натуралістичного профілю
Проведено дві обласні координаційно-методичні ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання учнівської молоді.
Заслухано питання:

  1. Творча реалізація методики розвитку особистості сучасного учня і педагога у навчальній діяльності позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування на прикладі Генічеської районної станції юних натуралістів.
  2. Виховання еколого-виваженого ставлення до природи у світлі ідей В.О. Сухомлинського (з досвіду роботи Нижньосірогозької районної станції юних натуралістів)

Спільно з Південноукраїнським регіональним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів проведено семінар для вчителів біології, методистів, керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю «Системність і наступність викладання біології у 9-10 класах за новими програмами та підручниками».
Спільно з обласними центрами туристично-краєзнавчої та науково-технічної творчості учнівської молоді проведено семінар для директорів комплексних позашкільних навчальних закладів, де зі сторони ХОЦЕНТУМ розкрито питання організації еколого-натуралістичної діяльності у комплексних позашкільних закладах області.
З метою надання методичної допомоги та аналізу стану еколого-натуралістичної роботи відбулися виїзди до Бериславського, Білозерського, Іванівського, Чаплинського районів, міста Каховки.
Аналізуючи стан роботи гуртків еколого-натуралістичного напрямку, слід зазначити їх зменшення у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах області – з 659 у 2008 році до 601 у 2009 році, відповідно зменшилась і кількість дітей в них – з 9361-х до 8284 учнів.
У 2009 році в ХОЦЕНТУМ працювало 37 гуртків з 14 профілів, в яких навчалось 521 вихованець.
Протягом 2009 року організаційно-масовою роботою Центру охоплено 3000 учнів шкіл міста. Традиційними формами, направленими на пропаганду екологічних знань, здорового способу життя, бережного ставлення до природи були засідання екоклубу "Пролісок", екологічні свята: "Пташиний КВК", "Козацькі розваги", "День охорони навколишнього середовища", «День юного натураліста».
Під час зимових та весняних канікул на базі Центру організовано зимовий екологічний майданчик «Сніговичок» та «Весняний марафон», які відвідали більше 260 гуртківців Центру. У 2009 році заклад нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті педагогічних проектів за організацію змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді.
У червні 2009 року для юннатів Центру проведено літній польовий практикум, а саме: експедиції «Вивчення видового різноманіття Потьомкінського острова», «Біотопічний розподіл прямокрилих на терасах р. Дніпра», «Життєві форми Антонівського лісу».
Учні дослідили видове різноманіття Північного Причорномор’я
(с. Іванівка Голопристанського району), природу Ягорлицького лиману, що є частиною Чорноморського біосферного заповідника, солоні фантомні озера, спостерігали за 40 видами водно-болотних птахів Ягорлицького орнітологічного заказника, представниками флори і фауни Нижньодніпровських піщаних арен.
На базі Центру організовано екскурсії більше як для 1000 дітей міста та області за темами: "До таємниць природи", "Рослини навчально-дослідної земельної ділянки", "Кімнатні рослини теплиці".
У музеї хліба проводились екскурсії, тематичні заняття, профорієнтаційна робота. Музей поповнено новими експонатами: паляницями, дідухами, снопами, поробками з соломи.
Удосконалення інформаційно-методичних зв’язків Центру та закладів освіти області сприяло своєчасній організації та координації
24 Всеукраїнських природоохоронних акцій та конкурсів.
На високому рівні організовано обласний конкурс екологічних театрів та агітбригад, переможцями другий рік поспіль є учнівський гурт «Еко»
м. Генічеська.
За результатами участі юннатів у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад дипломом НЕНЦ нагороджено Онищенка Юрія, учня
8-го класу Жданівської ЗОШ І-ІІ ступенів за значний рівень знань у галузі біології, основ сільського господарства.
У обласному конкурсі квітництва переможцями визнано юннатів Новокаховської міськСЮН (І місце), Голопристанської райСЮН (ІІ місце), Білозерської райСЮН (ІІІ місце).
У 2009 році 18 учнів області - переможців та призерів Всеукраїнських масових заходів стали учасниками Всеукраїнської літньої школи передового досвіду Національного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді у м. Києві.
Науково-дослідницьку діяльність учнів у науковому товаристві "Юннат", що діє на базі Центру, очолював кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки Херсонського державного університету Семенюк С.К.
7 членів товариства 2009 року стали учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, 3 учні посіли І, ІІ, ІІІ місця.
За підсумками ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з
10 учасників, представників від Херсонської області, призові місця вибороли 8, з них: одне – І, два - ІІ, п’ять – ІІІ місць.
З метою реалізації основних напрямків позашкільної освіти з урахуванням сучасних вимог обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді визначає завдання колективу на 2010 рік:

  1. Організація науково-дослідницької роботи, направлена на підвищення якості позашкільної освіти у гуртках Центру.
  2. Співпраця із загальноосвітніми, професійно-технічними, вищими навчальними закладами, направлена на пошук, розвиток і підтримку обдарованої молоді.
  3. Систематизація інформаційно-інструктивних матеріалів з метою підвищення якості методичної допомоги.
  4. Налагодження інтерактивної співпраці в мережі позашкільних закладів області засобами Інтернету.
  5. Створення школи екологічного лідера, як органу самоврядування дітей та учнівської молоді Центру.
  6. Зміцнення матеріально-технічної бази.
  7. Робота над створенням позитивного іміджу і пропаганди діяльності обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Зміст роботи

Термін
виконання
Відповідальні
1
2
3
4

І. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ, НАРАДИ

1.
Нарада при директорі
Щовівторка
Палічева Г.В.
2.

Участь у нарадах з керівниками обласних підвідомчих організацій, навчальних закладів

Щомісячно
Палічева Г.В.
3.

Провести засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання

3.1.

Практика творчого використання методу проектів еколого-натуралістичного спрямування у навчально-виховному процесі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів на прикладі Білозерського району (Білозерська рай СЮН)

Травень
Коротка Т.О.
3.2.

Результативність екологічного навчання та виховання учнів через виконання учнівських науково-освітніх проектів СЮН (Каховська міськ СЮН)

Жовтень
Залізняк Л.В.
4.
Взяти участь у:
4.1.
Районних семінарах вчителів біології
За планом рай(міськ) відділів освіти

Відповідальні за райони

4.2.
У обласній серпневій конференції педагогічних працівників
Серпень
Палічева Г.В.
4.3.

Семінарах Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

Згідно з планом Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

Коваленко І.В.
4.4.

Семінарах відповідальних за районні ланки Малої академії наук України

Травень-листопад
Палічева Г.В.
4.5.

Практикумі квітникарів ландшафтного дизайну, аранжування (м. Київ-Мінськ-Ліда, Білорусь)

За окремим планом
Нікітенко А.В.
4.6.
Всеукраїнському практикумі директорів з дослідництва (м.Чернігів)
За окремим планом
Палічева Г.В.
4.7.

Всеукраїнському відкритому конкурсі програм та посібників щодо оволодіння професійною майстерністю еколого-натуралістичного напрямку (м. Київ, протягом року)

За окремим планом
Коротка Т.О.
4.8.
Університеті екологічних знань
Листопад,
березень
Коваленко І.В.
4.9.

Всеукраїнському практикумі заступників директорів з навчально-виховної роботи (м. Суми)

За окремим планом
Коротка Т.О.
4.10.
Педагогічному практикумі "Світ творчості"
За окремим планом
Палічева Г.В.
4.11.

Internet-конференції «Шлях в майбутнє» (м. Київ, протягом року)

За окремим планом
Залізняк Л.В.
4.12.

Всеукраїнському методичному об’єднанні вчителів природничих дисциплін «Аудиторіум» (м.Київ)

За окремим планом
Палічева Г.В.
4.13
Педагогічних читаннях "Позашкільна педагогіка" (м.Київ)
За окремим планом
Коваленко І.В.
4.14.

Тижні директора-позашкільника "Золота кагорта позашкільних закладів" (м. Київ)

За окремим планом
Палічева Г.В.
4.15.

Навчальному курсі "Культура освітнього менеджменту педагога-позашкільника"

За окремим планом
Палічева Г.В.

ІІ. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

1.
Педагогічні ради:
 
 
 

- Колективні творчі справи як форма організації учнівського самоврядування

Лютий
Бачинська С.П.
 
 
Хижняк О.О.

- Організація роботи ради юннатів – органу учнівського самоврядування Центру

- Творчі звіти керівників гуртків
 
- Аналіз стану екологічної роботи в області
Червень
 
 
 
 
 
 
Коваленко І.В.
 
Коротка Т.О.

- Аналіз роботи кваліфікаційної комісії щодо організації підсумкових занять та кваліфікаційних іспитів

- Затвердження видачі свідоцтв про позашкільну освіту
- Організація роботи педагогічного колективу у літній період
 

- Аналіз роботи гуртків у 2009-2010 навчальному році.

Вересень
 
Коротка Т.О.
 
Залізняк Л.В.
 
 
 
Коротка Т.О.

- Організація науково-дослідницької роботи як засіб підвищення якості позашкільної освіти у гуртках Центру

- Безпека життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу Центру.

 

- Сучасні педагогічні технології та їх використання у виховній роботі закладу

Грудень
 
Палічева Г.В
 
 
Коротка Т.О.
 
Коротка Т.О.
Лушніков М.М.
Бачинська С.П.
Коваленко І.В.
Залізняк Л.В.

- Затвердження річного плану на
2011 рік

- Звіт структурних підрозділів ХОЦЕНТУМ про виконання плану роботи за 2010 рік

2.

Семінари для директорів рай(міськ)СЮН, комплексних позашкільних навчальних закладів, методистів, вчителів біології, керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування:

2.1

- Педагогічний семінар-практикум«Формування біоцентричної позиції у дітей при вивченні об’єктів заповідання» (спільно з державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області)

Квітень
Коваленко І.В.
2.2.

- Використання новітніх комп’ютерних технологій у навчальному процесі позашкільного закладу еколого-натуралістичного спрямування

Травень
 
 
Залізняк Л.В.
 
2.3.

- Підготовка вчителя біології до профільного навчання (спільно з Південноукраїнським регіональним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів)

Листопад
Коваленко І.В.
3.

Виїзди в райони з метою надання методичної допомоги:

3.1.

Аналіз стану еколого-натуралістичної діяльності у Цюрупинському районі

Квітень
 
Коваленко І.В.
3.2.

Про організацію еколого-натуралістичної роботи у Горностаївському районі

Квітень
Бачинська С.П.
3.3.
Аналіз стану еколого-натуралістичної діяльності у Скадовському районі
Квітень
Хижняк О.О.
3.4.

Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Білозерська районна станція юних натуралістів)

Травень
Коротка Т.О.
3.5.
Про організацію еколого-натуралістичної роботи у Каховському районі
Жовтень
Коваленко І.В.
3.6.

Аналіз стану еколого-натуралістичної діяльності у Голопристанському районі

Жовтень
Хижняк О.О.
3.7.

Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Каховська міська станція юних натуралістів)

Жовтень
Залізняк Л.В.
3.8.

Аналіз стану еколого-натуралістичної діяльності у Великолепетиському районі

Жовтень
Бачинська С.П.
3.9.

Вивчення стану еколого-натуралістичної діяльності у Верхньорогачицькому районі

Листопад
Бачинська С.П.
4.

Конкурс «Краща вчительська розробка» на тему: «Дидактико-методичне забезпечення позашкільної роботи з екології»

Квітень-Травень
Коротка Т.О.
5.

На допомогу педагогічним працівникам області з питань еколого-натуралістичної роботи видати наступні методичні рекомендації:

5.1.

Рольові ігри на уроках біології та заняттях гуртків еколого-натуралістичного профілю

Січень
Залізняк Л.В.
5.2.
Методика виготовлення панно із сухого рослинного матеріалу
Лютий
Коротка Т.О.
5.3.
Організація роботи самоврядування дітей та учнівської молоді
Березень
 
Бачинська С.П.
5.4.
Методичні рекомендації по вирощуванню томатів на крапельному зрошенні
Квітень
Марчук П.А.
 
5.5.
Методика організації польового практикуму
Квітень
Залізняк Л.В.
5.6.
Організація роботи в шкільному лісництві.
Травень
Коваленко І.В.
5.7.
Методика організації лабораторного практикуму
Травень
Залізняк Л.В.
5.8.
Організація екскурсії в живому куточку ХОЦЕНТУМ
Червень
Маляренко О.С.
5.9.
Природно-заповідний фонд Херсонщини та України
Вересень
Нікітенко А.В.
 
5.10.
Методичні рекомендації по вирощуванню зелених овочів у теплиці
Жовтень
Хижняк О.О.
5.11.

Методичні рекомендації по організації заходів з профілактики СНІДу в позашкільний час

Листопад
Пирожок Т.А.
5.12.
Організація роботи гуртка «Лісівники-дендрологи»
Грудень
Прокопець М.В.

ІІІ. НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА

1.

Організувати науково-дослідницьку роботу з юннатами згідно з вимогами Закону України "Про позашкільну освіту"

Протягом року

Бачинська С.П.
Залізняк Л.В.
1.1.
Організувати експедиції:
 
 
- до Національного біосферного заповідника Асканія-Нова
Червень
Бачинська С.П.

- "Обстеження дельтової частини Нижньодніпровських плавнів та Олешківських пісків" (м. Гола Пристань)

Червень
Коваленко І.В.

- "Наукова експедиція до Чорноморського біосферного заповідника" (смт. Залізний Порт)

серпень
Бачинська С.П.

- Міжнародні дні спостереження за птахами на базі Національного біосферного заповідника Асканія-Нова

Жовтень
Бачинська С.П.
- експедиції по вивченню видового різноманіття парків
м. Херсона та малих рік Херсонщини.
Червень
Залізняк Л.В.
2.

Продовжити роботу наукового товариства учнів (НТУ "Юннат") Центру "Юннат":

2.1.
Оновити банк даних обдарованих дітей Центру
Лютий
Залізняк Л.В.
2.2.

Розробити тематику та алгоритм написання науково-дослідницьких робіт для слухачів НТУ

Протягом року
Залізняк Л.В.
2.3.
Проводити засідання слухачів НТУ "Юннат"
Двічі на рік
Залізняк Л.В.
3.

З метою пошуку та залучення обдарованої молоді до наукової роботи у секціях відділу «Біології, екології, хімії, аграрних наук і наук про людину» Малої академії наук України прийняти участь у:

- проведенні навчальної сесії
Двічі на рік
Бачинська С.П.
Залізняк Л.В.

- ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої молоді

Лютий
Бачинська С.П.
Залізняк Л.В.

- ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої молоді

Квітень
Бачинська С.П.
Залізняк Л.В.
4.

Модернізація сайту Центру з метою висвітлення перспектив науково-дослідницької роботи обдарованої молоді

Протягом року
Залізняк Л.В.
5.

Спланувати дослідницьку роботу у відділах НДЗД Центру

Жовтень
Залізняк Л.В.
6.
Організувати участь у:
 
 
6.1.

Всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектах "Україна – Європа – Світ" (м. Київ):

- Всеукраїнському конкурсі юних раціоналізаторів та винахідників "Природа – людина – виробництво – екологія";

- Презентація на тему «Екологія мого міста»: мені є чим пишатись, мені є над чим замислитись (обласний етап)

Лютий
Бачинська С.П.

- Всеукраїнському конкурсі наукових досягнень юних зоологів і тваринників

Лютий
Залізняк Л.В.

- Міжнародному конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності "Енергія і середовище"

Лютий
Коваленко І.В.

- Національному конкурсі "Інтел Еко Україна" Міжнародного конкурсу Intel ISEF-2010

Лютий-березень
Бачинська С.П.
6.2.

Всеукраїнських освітніх проектах (м. Київ):

 
- ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер"
Березень
Залізняк Л.В.
 
Моніторинг стану оточуючого середовища «Globe»
Протягом року
Коваленко І.В.
 

Міжнародний проект Європейського Центру охорони природи «Моніторинг біорізноманіття в Україні»

Протягом року
Залізняк Л.В.
 

- Міжнародний Білорусько-Російсько-Український молодіжний еколого-освітній проект «Дніпровське сузір’я»

Протягом року
Коваленко І.В.
 

- Всеукраїнський конкурс-огляд відділів (лабораторій) позашкільних навчальних закладів.

Протягом року
Залізняк Л.В.
 

- Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» (національний етап Міжнародного конкурсу «Stockholm Junior Water Prize»

квітень
м. Київ
МОН України
 НЕНЦ
Коваленко І.В.
 

- Конкурс науково-дослідницьких та винахідницьких проектів (7, 8, 9 кл.)

Протягом року
Залізняк Л.В.
 
- «Мікроскопічні водорості – показники екологічного стану довкілля»
Протягом року
Залізняк Л.В.
 

-Науково-освітній проект «Оптимізація моделі озеленення території навчальних закладів»

Протягом року
Бачинська С.П.
 

- Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницьких робіт із природознавства та біології
(9-11 років)

Квітень
Залізняк Л.В.
Коваленко І.В.
7.

Продовжити розробку екологічного освітнього проекту "Вивчення екологічного стану водних ресурсів учнівською молоддю для сталого розвитку Херсонщини"

Протягом року
Залізняк Л.В.
Коваленко І.В.
ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВІ ЗАХОДИ
1.

Організувати участь у:

1.1.
Всеукраїнських очних проектах:
 
 
 
- Всеукраїнському конкурсі
екологічних колективів (агітбригад)
(м Донецьк)
Квітень, травень
Бачинська С.П.
 
- Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв
(м Чернівці)
Жовтень
Коваленко І.В.
 
- Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад
(м Луганськ)
Жовтень
Хижняк О.О.
 

- Виставці-ярмарку «Турбота юних» до 85-річчя юннатівського руху в Україні

Квітень
Бачинська С.П.
 
- Всеукраїнському конкурсі «В об’єктиві натураліста»
(м Луганськ)
Квітень
Коваленко І.В.
1.2.

Трудових акціях та суспільно-корисній роботі «Турбота молоді тобі, Україно!»: «Плекаємо сад», «Дослідницький марафон», «Юннатівський зеленбуд» «Парад квітів біля школи», «Кролик»

Протягом року
Бачинська С.П.
Коваленко І.В.
Хижняк О.О.
Залізняк Л.В.
1.3.

Всеукраїнських масових еколого-біологічних конкурсах та акціях:

 
- «Мій рідний край – моя земля»
Протягом року
Коваленко І.В.
 
- «Галерея кімнатних рослин»
Бачинська С.П.
 
- «Географічний майданчик в дії»
Коваленко І.В.
 
- «Урбанізоване довкілля»
Коваленко І.В.
 
- «Біотит»
Залізняк Л.В.
 
- «Діти за гуманне ставлення до тварин»
Коваленко І.В.
 
- очно-заочному конкурсі «Новорічний подарунок»
Грудень-січень
Бачинська С.П.
1.4.

Всеукраїнському оздоровчому таборі «Юннат» переможців Всеукраїнських конкурсів, акцій, трудових об’єднань:

 
- Зимове оздоровлення
Січень

Бачинська С.П.

 
- Літнє оздоровлення
Червень

Бачинська С.П.

1.5.
Великому зимовому обліку птахів
15-20 січня
Хижняк О.О.
1.6.

Міжнародні дні спостереження за птахами (на базі Біосферного заповідника «Асканія Нова»
ім. Ф.Е.Фальц-Фейна)

05-06 жовтня
Хижняк О.О.
1.7.

Заочних обласних конкурсах та акціях:

 
- «Місячник екології» («День довкілля», «День Землі»)
24 березня -
24 квітня
Бачинська С.П.
 
- «Букет замість ялинки»
Грудень
Бачинська С.П.
 
- «Допоможемо зимуючим птахам»
Грудень-березень
Хижняк О.О.
2.
 Організувати очні обласні конкурси:
2.1.
- екологічних театрів та агітбригад
Березень
Бачинська С.П.
2.2.
- обласний конкурс квітництва до 65-ти річчя Перемоги
Травень
Коротка Т.О.
2.3.

- обласний зліт юннатів до 65-річчя юннатівського руху на Херсонщині

Жовтень
Бачинська С.П.
3.
Взяти участь:
 
 
3.1.

- у обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва до 65-ти річчя Перемоги

Квітень
Бачинська С.П.
(спільно з БХТ)
3.2.

- у обласному огляді-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Диво Таврії»

Травень
Бачинська С.П.
(спільно з БХТ)
3.3.

- у обласному конкурсі родинного плаката «Родина – джерело екологічної Херсонщини»

Лютий
Коваленко І.В.
3.4.

- у Всеукраїнській молодіжній акції «Пам’ятати, відродити зберегти»:

конкурсі малюнків, художніх творів з історії та культури
м. Херсона
(За окремим планом)
Жовтень-листопад
Бачинська С.П.
 
Бачинська С.П.
2.

Організація масових еколого-натуралістичних заходів серед гуртківців Центру:

 

- Екологічний зимовий майданчик «Сніговичок» (змістовне дозвілля дітей під час зимових канікул)

Січень
Бачинська С.П.
 
- КВК «Пернаті друзі»
Січень
Лушнікова С.В.
 
- «Козацькі розваги» – до Дня захисника Вітчизни
Лютий
Марчук П.А.
 
- Операція «Первоцвіт»
Лютий
Нікітенко А.В.
 

- День охорони водних ресурсів. Екскурсія до гідробіостанції

Березень
Залізняк Л.В.
 

- «Дзвони Чорнобиля» – до річниці аварії на ЧАЕС, зустріч з учасниками-ліквідаторами

Квітень
Бачинська С.П.
 
 
- День Землі – (трудова акція)
Квітень
Коваленко І.В.
 

- «Квіти. Травень. Перемога!» (виставка квіткових композицій до 65-річчя Перемоги)

Травень
Бачинська С.П.
Хижняк О.О.
 

- Гра-подорож до Дня охорони навколишнього середовища

Червень
Хижняк О.О..
 

- День юного натураліста. Титул на кращого еколога року

Вересень
Хижняк О.О.
 

- День захисту тварин (брейн-ринг)

Жовтень
Маляренко О.С.
 

- Операція «Не паліть листя»

Листопад
 Прокопець М.В.
 

- День боротьби зі СНІДом

Грудень
Пирожок Т.А.
 

- День Святого Миколая

Грудень
 Прокопець М.В.
 
- Новорічні розваги
Грудень
Хижняк О.О
V. ПИТАННЯ КАДРОВОЇ РОБОТИ
1.

Продовжити роботу у школі педагогічної майстерності для педагогів Центру, керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю позашкільних закладів Херсонщини

Останній вівторок місяця
За окремим планом
Коваленко І.В.
2.
Практикум молодого педагога
Згідно з окремим планом
Залізняк Л.В.
3.

Разом із Південноукраїнським регіональним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів провести курси підвищення кваліфікації керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю

Червень, листопад
Коротка Т.О.
4.

Взяти участь у курсовій перепідготовці для керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування

Згідно з планом Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

Коротка Т.О.
5.

Організувати участь працівників позашкільних еколого-натуралістичних закладів у курсах підвищення кваліфікації на кафедрі позашкільної освіти НЕНЦ м. Київ

За планом НЕНЦ
Коротка Т.О.
6.

Провести атестацію педпрацівників закладу у 2009-2010 навчальному році

Квітень
Коротка Т.О.
7.
Підготовка нагородних матеріалів за підсумками навчального року
Січень
Коротка Т.О.
VI. КОНТРОЛЬ ТА КЕРІВНИЦТВО
1.
Перевірити та проаналізувати хід виконання:
1.1.
Наказу Міністерства освіти і науки України від 11 вересня 2004 року

№ 651 «Про затвердження Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах»

Протягом року
Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
 
1.2.

Наказу Міністерства освіти і науки України від 10.12.2008 року № 1123 «Про внесення змін до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах»

Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
 
1.3.
Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні
Коротка Т.О.
Бачинська С.П.
1.4.

Наказ Міністерства світи і науки України від 21 червня 2007 року

№ 531 "Про виконання рішення колегій Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту з питань профілактики злочинності та проявів насилля серед учнівської молоді, безпритульності та бездоглядності дітей"

Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
 
1.5.
Постанови Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2007 року

№ 1016 "Про затвердження Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки"

Палічева Г.В.
Залізняк Л.В.
1.6.
Наказ Міністерства освіти і науки України від 22 липня 2008 року

№ 676 "Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України»

Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
 
2.

Проаналізувати роботу гуртків (на наказ)

ІІ семестр 2009/10 навчального року
І семестр 2010/11 навчального року
Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
3.
Моніторинг стану наповнюваності гуртків (доповідна)
Щомісячно
Коротка Т.О
4.

Аналіз стану навчально-виховної роботи Центру за 2009/10 навчальний рік (наказ)

Серпень
Палічева Г.В.
Коротка Т.О.
5.

Перевірка якості та ефективності роботи інструктивно-методичного відділу (наказ)

Травень
Палічева Г.В.
Бачинська С.П.
6.
Підготувати звіт роботи за 2010 рік
Грудень
Коротка Т.О.
Зав. відділами
Методисти
9.
Скласти та затвердити план роботи на 2011 рік
Грудень
Коротка Т.О.

VII. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.
Підготувати річні звіти з охорони праці, форми ПЗ-1, по тендеру
Січень
Коротка Т.О.
Лушніков М.М.
2.

Укласти угоди на використання електроенергії, тепла, водопостачання, вивіз сміття

Січень
Лушніков М.М.
3.

Провести заходи з пожежної безпеки: перевірка контуру та заміри опору заземлення, ізоляції

Червень
Лушніков М.М.
4.
Закупити насіння квітково-овочевих культур
Лютий
Лушніков М.М.
 
5.
Підготувати сільськогосподарський інвентар до роботи
Березень
Лушніков М.М.
 
6.
Провести інвентаризацію матеріальних цінностей
Згідно з планом УОН
Лушніков М.М.
7.
Провести заходи по завершенню опалювального сезону
Квітень
Лушніков М.М.
8.

Надання до управління освіти і науки обласної державної адміністрації натуральних показників за спожиті енергоносії

Щомісячно
Лушніков М.М.
9.
Підготовка актів готовності Центру до нового навчального року
Серпень
Коротка Т.О.
Лушніков М.М.
10.

Скласти проект кошторису на
2011 рік

Вересень
Лушніков М.М.
11.
Підготовка топкової до опалювального сезону
Вересень
Лушніков М.М.
12.
Забезпечити:
 
 
12.1.
Санітарно-гігієнічний стан приміщень
Протягом року
Лушніков М.М.
12.2.
Використання припису пожежного нагляду, служби охорони праці
Протягом року
Лушніков М.М.
13.3.

Забезпечити контроль за споживанням енергоносіїв відповідно до лімітів

Щомісячно
Лушніков М.М.

 

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО:
Директор Херсонського обласного
Центру еколого-натуралістичної
творчості учнівської молоді

________________________ Г.В.Палічева

ШКОЛА ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ


Зміст роботи
Термін
виконання
Відповідальні
1.

Використання оптичних та стереоскопічних мікроскопів у гуртковій роботі

Січень
Залізняк Л.В..
2.
Методика виготовлення панно із сухого рослинного матеріалу
Лютий
Коротка Т.О.
3.
Особливості роботи з педагогічно занедбаними дітьми
Березень
Хижняк О.О.
4.

Організація проведення Місячника екології в освітніх закладах, гуртках еколого-натуралістичного спрямування

Квітень
Бачинська С.П.
5.
Живий куточок та шляхи формування біоетичних понять у гуртківців
Травень
Маляренко О.С.
6.
Організація екскурсії по дендропарку ХОЦЕНТУМ
Червень
Прокопец М.В.
7.
Презентація новітніх видань з екології та природничих наук
Вересень
Коваленко І.В.
 
8.
Організація досліджень для гуртківців на НДЗД Центру
Жовтень
Марченко П.А.
9.

Використання ігрових форм роботи на заняттях гуртків еколого-натуралістичного спрямування

Листопад
Нікітенко А.В.
10.
Шкідливий вплив паління й алкоголю на організм дорослої людини та підлітків
Грудень
Пирожок Т.А..

 

 

ПОГОДЖЕНО:
Завідувач бібліотекою-філією №17
для дітей м.Херсона

____________________ Н.В. Дмітрієнко

ЗАТВЕРДЖЕНО:
Директор Херсонського обласного
Центру еколого-натуралістичної
творчості учнівської молоді

____________________ Г.В.Палічева
 

ПЛАН

роботи екоклубу "Пролісок" на 2010 рік

з/п
Назва заходу
Дата проведення
Відповідальні
1.
Еко-шок: «Земля закликає до дій»
Січень
Марчук П.А.
2.
Екологічний репортаж: «Екологічний барометр Херсонщини»
Лютий
Прокопець М.В.
 
3.
КВК «Вода-трудівниця, вода-мандрівниця» (22 березня - День води)
Березень
Нікітенко А.В.
 
4.
Година роздумів: «Дзвони екологічної біди»
Квітень
Пирожок Т.А.
5.

Прес-мандрівка: «Пташині розмови»

Травень
Лушнікова С.В.
6.
Дослідження під відкритим небом: «Флора і фауна Дніпровських плавнів»
Червень
 
Залізняк Л.В.
7.
Усний журнал: «Зустріч з домашніми улюбленцями»
Вересень
Маляренко О.С.
 
8.
Екологічна панорама: «Ескулапи зеленого царства»
Жовтень
Хижняк О.О.
 
9.
Круглий стіл: «Як природу рятувати?»
 
Листопад
Коваленко І.В.
 
10.
Екологічний мітинг: «А моя ялинка залишилася в лісі»
Грудень
Бачинська С.П.
 

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО:
Директор Херсонського обласного
Центру еколого-натуралістичної
творчості учнівської молоді
___________________ Г.В. Палічева
 

Графік проведення відкритих занять
у 2010 році

Січень
 
Залізняк Л.В.
Лютий
 
Прокопець М.В.
Березень
 
Лушнікова С.В.
Квітень
 
Маляренко О.С.
Травень
 
Хижняк О.О.
Вересень
 
Нікітенко А.В.
Жовтень
 
Марчук П.А.
Листопад
 
Бачинська С.П.
Грудень
 
Коваленко І.В.