ПОГОДЖЕНО:
Начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації
_____________ Є.А. Криницький
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
____________________ Е.В. Вітренко
ПЛАН
роботи комунального закладу
«Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»
Херсонської обласної ради
на 2017 рік
Розглянуто та схвалено педрадою від "___" грудня 2016 року
Протокол № ___
м. Херсон
ВСТУП
Діяльність комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР, Центр) у 2016 році була направлена на удосконалення позашкільної освіти з еколого-натуралістичного спрямування в області, на виконання Законів України: «Про освіту», «Про позашкільну освіту».
Педагогічний колектив Центру впроваджував у навчальний процес різноманітні форми і методи навчання і виховання, індивідуального розвитку вихованців.
У 2016 році, за результатами проведення атестаційної експертизи, КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР визнано атестованим (наказ УОН ОДА від 09.06.2016 р. № 176).
На базі закладу продовжується проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об′єктами природно-заповідного фонду».
Згідно з планом експерименту складено навчальну програму гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини»; витримана процедура погодження та затвердження програми відповідно до рекомендацій МОН.
У грудні 2016 року на засіданні комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи з проблем виховання, розвитку дітей та учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, складено звіт про завершення ІІ (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи на базі Центру.
Проведено два засідання координаційно-методичних рад з еколого-натуралістичної освіти і виховання за темами:
- «Експериментально-дослідницька робота як вектор позашкільного закладу (на прикладі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР);
- «Реалізація концепції екологічної освіти через співпрацю із громадськими організаціями і установами (на прикладі Новотроїцької районної станції юних натуралістів).
За результатами Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю визнано переможцем та нагороджено дипломом Національного еколого-натуралістичного Центру МОН України (далі НЕНЦ) ІІІ ступеня Валікову Олександру Віталіївну - методиста, керівника гуртків Центру за розробку робочого зошиту для занять гуртка «Основи біології».
У обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2015-16 навчальному році у номінаціях «Керівник біологічного гуртка», «Керівник екологічного гуртка» визнано переможцями керівників гуртків Центру Мудрак Т.О., Валікову О.В. (І місце), Пирожок Т.А. (ІІ місце).
На Всеукраїнському рівні у вищезазначеному конкурсі керівники гуртків Мудрак Т.О. та Валікова О.В. здобули ІІ місця.
За результатами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти І місце посіли роботи педагогів Центру: навчальні програми гуртків «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (автори Мудрак Т.О., завідувач відділом, Палічева Г.В., Валікова О.В., методисти), «Фітотерапія» (Пирожок Т.А., керівник гуртків-методист), навчальний посібник «Робочий зошит для занять гуртка «Основи біології» (Валікова О.В., методист).
Організаційно-масовим відділом організовано проведення 19-ти заочних Всеукраїнських та обласних природоохоронних акцій та конкурсів.
Результативність участі вихованців Центру у вищезазначених конкурсах та акціях наступна:
- колектив вихованців КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР нагороджено грамотою НЕНЦ за І місце Всеукраїнському конкурсі-огляді «Дивовижна теплиця»;
- у Всеукраїнському конкурсі школярів та учнівської молоді «Вчимося заповідувати» грамотою НЕНЦ за І місце нагороджено Чернюк Анжеліку, за ІІ місце - Фісіну Валерію, вихованців гуртка «Узагальнюючий курс біології» (керівник Мудрак Т.О.);
- у Всеукраїнській трудової акції «Дослідницький марафон» за ІІ місце грамотою НЕНЦ нагороджено Третьякова Олега, вихованця гуртка «Юний медик» (керівник Пирожок Т.А.).
12-14 травня 2016 на базі дитячого оздоровчого табору «Крилатий» в
с. Красне Скадовського району Національним еколого-натуралістичним Центром спільно з комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено фінальний етап ХV Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім».
Учасники - 22 команди з різних областей України. Виступи колективів були присвячені охороні і збереженню земельних ресурсів України.
За результатами роботи журі визначено переможців: Гран-прі отримала команда Полтавської області, І місце – Харківської, ІІ місце – Рівненської, ІІІ місце – Дніпропетровської областей.
Колектив екологічної просвіти «ЕкоLIFE» Чорнобаївського навчально-виховного комплексу Херсонської області нагороджено грамотою НЕНЦ за участь у фіналі конкурсу.
З 25 грудня 2015 року по 25 січня 2016 року на базі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР працювала обласна виставка «Букет замість ялинки» за участю 17 районів області (представлено 264 роботи).
У період з грудня 2015 по лютий 2016 проходила обласна акція «Допоможемо зимуючим птахам». До обласного оргкомітету надійшло 125 робіт з 17 районів області.
Результати участі юннатів у виїзних масових Всеукраїнських природоохоронних конкурсах та акціях наступна:
Команда юних лісівників у складі учнів Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району нагороджена грамотою Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства за активну участь у фінальному етапі Х Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.
Грамотою НЕНЦ за ІІІ місце та високий рівень виконання і захисту науково-дослідницької роботи нагороджено Кохальського Володимира, учня 7 класу Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району.
За перемогу у номінації «збереження та примноження традицій українського народу» дипломом НЕНЦ нагороджено Журавель Дарину, Захарченко Діану, Толкача Олександра, вихованців гуртка «Юні квітникарі» (керівник: Зуєва Г.А.) у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна».
Грамотами НЕНЦ за участь у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій нагороджено Альонову Олену, Альонову Вікторію, Кістінь Анастасію, Головченко Меланію, Щульгу Дарину, вихованців гуртка «Природа і фантазія» (керівник Альонова І.М.).
Команду КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР у складі вихованців гуртка «Юні любителі домашніх тварин» (керівник Жакоміна О.В.) визнано переможцем ІV Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних зоологів в номінації «Юний акваріуміст» та нагороджено грамотою НЕНЦ та КЗ Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини за участь.
У Всеукраїнському конкурсі «Квіткові килими» здобуто ІІІ загальнокомандне місце (гурток «Юні квітникарі», керівник Хабловська В.В.).
У ХІІ Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників дипломом НЕНЦ у секції «Тваринництво» як учасника нагороджено Геращенка Максима, учня 10 класу Херсонської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 46, вихованця Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості.
У ХІ Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» грамотами НЕНЦ у секції «Народознавство, краєзнавство» нагороджені учасники конкурсу - Золотаренко Софія, учениця 4 класу НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради; у секції «Тваринний світ», Орден Олексій, учень 5 класу, вихованець гуртка «Юні садівники» Каховської міськСЮН.
У Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 12 до 15 років) дипломом НЕНЦ за ІІ місце у секції «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво» нагороджено Марушкіну Дарію, ученицю 9 класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 31 Херсонської міської ради, вихованку гуртка «Узагальнюючий курс біології» КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР (керівник Мудрак Т.О.).
У Х Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад та трудових аграрних об′єднань старшокласників гурток «Юні лісівники-дендрологи» (керівник Гавриленко Т.П) посів ІІІ загальнокомандне місце за презентацію виставки «Тобі, Україно, наші знання та праця». Іменні дипломи ІІІ місця отримали: Старостіна Ярослава, Щербань Дарина, Ступіна Вікторія – учні 9-10 класів Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоолександрівського району; ІІ місце за перемогу в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Рослинництво», у рамках зльоту, виборола Щербань Дарина, учениця 9 класу вищезазначеного навчального закладу.
У фінальному етапі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» два ІІІ місця посіли юннати гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник Мудрак Т.О.) Щербина Аліна, учениця Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради та Литвиненко Віра, учениця Херсонського ліцею Херсонської обласної ради.
У Всеукраїнському фестивалі «Скарбниця народної духовності: Українська паляниця» вихованцями гуртка «Екологічний театр «Маків цвіт» (керівник Пирожок Т.А.) здобуто: ІІ місце в конкурсі постерів на тему «Українська паляниця», ІІІ місця в номінаціях «Обрядові хлібні вироби», «Регіональний обряд, пов′язаний з природою», «Діяльність музею хліба (куточку хліба) при навчальному закладі».
Проведені обласні очні масові заходи.
В обласному зльоті юних лісівників (20-21 квітня 2016 року) представлено 6 команд з Нововоронцовського, Білозерського, Великоолександрівського, Голопристанського, Цюрупинського районів та м. Херсона. І місце виборола команда Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району.
З 14 по 17 червня 2016 року проведено обласну наукову експедицію «Дослідження біорізноманіття Біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Ф. Е. Фальц-Фейна», в якій взяли участь 15 юннатів - представників Голопристанського, Білозерського, Новотроїцького районів, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона.
10 листопада 2016 року на базі Херсонського державного аграрного університету пройшов обласний зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об′єднань. В ньому взяли участь 7 команд з Білозерського, Великоолександрівського, Голопристанського районів, міст Нової Каховки, Херсона, КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР. Переможцем визнано команду з числа гуртківців «Юні лісівники-дендрологи», (керівник Гавриленко Т.П.) Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. Великоолександрівського району.
На базі Центру більш як для 450 дітей міста та області організовано екскурсії за темами «До таємниць природи», «Рослини навчально-дослідної земельної ділянки», «Кімнатні рослини теплиці».
У 2016 році на базі Центру продовжено роботу наукового товариства учнів (НТУ) «Юннат». Учні працювали в секціях: «Ботаніка та зоологія», «Генетика і селекція», «Екологія», «Охорона довкілля та раціональне природокористування», «Психологія», «Агрономія», «Лісознавство».
Загальна кількість учасників І етапу конкурсу-захисту – 7 учнів.
На ІІ етапі МАНз семи учасників призові місця посіли 5 – два І місця, три ІІ (вихованці гуртків «Узагальнюючий курс біології», керівник Мудрак Т.О.)
На ІІІ етапі МАНбрали участь два учасника, обидва посіли ІІІ місце: Дробот Георгій, секція генетика та селекція, Литвиненко Віра, секція лісознавство, вихованці гуртка «Узагальнюючий курс біології», (керівник Мудрак Т.О.).
В обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології гуртківці Центру посіли одне І та ІІІ місця.
З метою реалізації основних напрямків позашкільної освіти з урахуванням сучасних вимог, КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ХОР визначає завдання колективу на 2017 рік:
1. Формування національної самосвідомості вихованців засобами еколого-натуралістичного виховання. Підвищення професійної компетентності педагогів у сфері національно-патріотичного виховання.
2. Реалізація ІІІ етапу дослідно-експериментальної роботи за темою «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об′єктами природно-заповідного фонду».
3. Задоволення потреб вихованців у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.
4. Формування у вихованців, учнів, слухачів свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки.
5. Організація науково-дослідницької роботи, направлена на підвищення якості екологічної позашкільної освіти. Розвиток сільськогосподарського дослідження з використанням ресурсів навчально-дослідної земельної ділянки Центру.
6. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у еколого-натуралістичній роботі в мережі позашкільних закладів області. Розширення взаємодії та співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами в рамках реалізації профільного навчання.
7. Робота над створенням позитивного іміджу і пропаганди діяльності Центру.
№ |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ, НАРАДИ |
||||
1. |
Нарада при директорі |
щовівторка |
ВітренкоЕ.В. |
|
2. |
Участь у нарадах з керівниками обласних підвідомчих організацій, навчальних закладів |
щомісячно |
Вітренко Е.В. |
|
3. |
Провести засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання |
|||
3.1. |
Організація науково-дослідницької діяльності школярів в умовах позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напрямку. Система пошуку, розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді (на прикладі роботи Генічеської районної станції юних натуралістів) |
травень |
Мудрак Т.О. |
|
3.2. |
Національно-патріотичне виховання та його місце в системі позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування (на прикладі Білозерської районної станції юних натуралістів) |
жовтень |
Валікова О.В. |
|
4. |
Взяти участь у: |
|||
4.1. |
районних семінарах вчителів біології |
за планом рай(міськ) відділів освіти |
відповідальні за райони |
|
4.2. |
обласній серпневій конференції педагогічних працівників |
серпень |
Вітренко Е.В. Коротка Т.О. |
|
4.3. |
семінарах Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради |
згідно з планом КВНЗ «ХАНО» Херсонської обласної ради |
Мудрак Т.О. Валікова О.В. |
|
4.4. |
Профільних веб семінарах з питань позашкільної еколого-натуралістичної освіти (м. Київ) |
протягом року (згідно з планом НЕНЦ) |
Мудрак Т.О. Валікова О.В. |
|
4.5. |
Всеукраїнській науково-практичній конференції до Міжнародного Дня Лісу «Відтворимо ліси разом» (м. Київ) |
березень |
Гавриленко Т.П. Васильєв В.М. |
|
4.6. |
ІІІ Всеукраїнському екологічному форумі (м. Київ) |
квітень |
Хандусь А.В. |
|
4.7. |
Виїзній методичній раді з теми: «Забезпечення доступності та різноманітності програм позашкільної освіти в умовах позашкільного освітнього середовища» (м. Кіровоград) |
квітень |
Вітренко Е.В. |
|
4.8. |
Всеукраїнському семінарі-практикумі для заступників директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (м. Хмельницький) |
травень |
Коротка Т.О. |
|
4.9. |
Виїзній педагогічній раді з теми: «Проектування інноваційного змісту позашкільної освіти в умовах реформування системи освіти в Україні» (м. Житомир) |
травень |
Вітренко Е.В. |
|
4.10. |
Всеукраїнському педагогічному практикумі «Світ творчості» для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (м. Полтава) |
червень |
Вітренко Е.В. |
|
4.11. |
Навчальному тренінгу для координаторів програми Globe в Україні (м. Рівне) |
червень |
Мудрак Т.О. |
|
4.12. |
Семінарі-нараді для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (Волинська область) |
вересень |
Вітренко Е.В. |
|
4.13. |
Педагогічних читаннях: - з питань професійної орієнтації школярів та формування у них готовності до професійного самовизначення для керівників учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів; - читаннях Сухомлинського для керівників учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. |
вересень
|
Сташенко Є.О.
Гавриленко Т.П. |
|
4.14. |
Третьому Форумі українських патріотичних справ «Ми – українці» (м. Київ) |
жовтень |
Альонова І.М. |
|
4.15. |
Цикл тренінгів по національно-патріотичному вихованню за програмою «З Україною в серці» |
жовтень - травень |
Коротка Т.О. |
|
4.16. |
Всеукраїнському освітянському аграрному форумі «Інноваційні технології в сільському господарстві» за участю бізнес-спільноти (м. Київ) |
жовтень |
Мудрак Т.О. |
|
4.17. |
Всеукраїнській серпневій конференції «Педагогічний пошук – 2017» для методистів, керівників творчих учнівських об′єднань біологічного, еколого-натуралістичного напряму, вчителів біології з теми: «Модернізація змісту біолого-екологічної освіти: в пошуках оптимальних моделей» (м. Київ) |
серпень |
Валікова О.В. |
|
4.18. |
Фахових заочних педагогічних конкурсах: - Відкритому рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників»; - Всеукраїнській щорічній заочній виставці видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму. Заочних педагогічних читаннях «Позашкільна педагогіка»; - Всеукраїнському конкурсі рукописів навчальної літератури еколого-натуралістичного напряму для позашкільних навчальних закладів; - Всеукраїнському конкурсі програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти |
протягом року (згідно з планом НЕНЦ) |
Мудрак Т.О.
Мудрак Т.О.
Валікова О.В.
Коротка Т.О.
|
|
ІІ. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА |
||||
1. |
Педагогічні ради: |
|
|
|
1.1. |
Особливості національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в сучасних умовах |
лютий |
Коротка Т.О. Мудрак Т.О. Валікова О.В.
|
|
Творчі звіти керівників гуртків |
||||
Виконання рішень педагогічних рад за 2016 рік |
||||
1.2. |
Ярмарок педагогічних ідей «Екологізація змісту, форм і методів гурткової роботи» |
травень
|
Коротка Т.О. Мудрак Т.О. Валікова О.В.
|
|
Моніторинг якості навчальних досягнень вихованців за підсумками проведення підсумкових занять гуртків |
||||
Організація роботи педагогічного колективу у літній період |
||||
Затвердження видачі свідоцтв про позашкільну освіту випускникам Центру, що склали кваліфікаційні іспити |
||||
1.3. |
Аналіз роботи гуртків у |
вересень
|
Коротка Т.О. Мудрак Т.О. Валікова О.В. |
|
Науково-дослідницька робота у гуртках Центру у 2016/17навчальному році. Затвердження тематики дослідів на 2017/18 навчальний рік |
||||
Про стан та завдання педагогічного колективу з охорони здоров’я дітей та техніки безпеки у навчально-виховному процесі Центру |
||||
1.5. |
Про хід виконання ІІІ етапу дослідницько-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду» |
грудень
|
Коротка Т.О. Мудрак Т.О. Валікова О.В.
|
|
Аналіз виконання плану за 2017 рік |
||||
Затвердження річного плану на 2018 рік |
||||
2. |
Семінари для директорів рай(міськ)СЮН, комплексних позашкільних навчальних закладів, методистів, вчителів біології, керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування: |
|||
2.1. |
заняття-тренінги для слухачів курсів підвищення кваліфікації комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти педагогічних кадрів» Херсонської обласної ради |
За планом КВНЗ «ХАНО» ХОР |
Коротка Т.О. Мудрак Т.О. |
|
2.2. |
Екологізація змісту, форм і методів дослідницької діяльності вихованців позашкільних закладів еколого-натуралістичного спрямування. |
березень |
Мудрак Т.О. |
|
2.3. |
Онлайн-семінар: Вдосконалення методичної роботи позашкільного закладу еколого-натуралістичного спрямування для підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
|
жовтень |
Валікова О.В. |
|
3. |
Науково-освітні проекти |
|||
3.1. |
Реалізація практично-орієнтовного проекту «Організація допрофільної підготовки учнів з агробіологічного напрямку» |
За окремим планом |
Мудрак Т.О.
|
|
3.2. |
Участь у міжнародній програмі GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» |
За окремим планом |
Валікова О.В. |
|
4 |
Дослідницько-експериментальна робота |
|||
|
Реалізація ІІІ етапу дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду» |
За окремим планом |
Вітренко Е.В. Мудрак Т.О. Валікова О.В.
|
|
5. Видати наступні методичні рекомендації: |
||||
5.1. |
Діагностичні методики визначення сформованості екологічної свідомості учнів |
березень |
Мудрак Т.О. |
|
5.2. |
Впровадження форм і методів фронтальної, групової та індивідуальної пошуково-дослідницької роботи на заповідних територіях |
квітень |
Валікова О.В. |
|
5.3. |
Навчально-методичний посібник: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду» (частина 1) |
вересень |
Мудрак Т.О. Валікова О.В. |
|
6. |
Організація громадського контролю над якістю навчально-виховного процесу в Центрі шляхом проведення: |
|||
6.1. |
відкритих занять |
згідно з графіком |
Коротка Т.О. |
|
6.2. |
підсумкових тестувань по завершенню курсу гуртка |
травень |
Коротка Т.О. |
|
ІІІ. НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА |
||||
1. |
Організувати науково-дослідницьку роботу з юннатами згідно з вимогами Закону України "Про позашкільну освіту" |
Протягом року |
Мудрак Т.О.
|
|
2. |
Організувати експедиції: |
|||
|
експедиція «Облік флори і фауни Микільського заказника змій» |
квітень |
Мудрак Т.О. |
|
експедиція до науково-природоохоронного відділення «Буркути» Національного природного парку «Олешківські піски» |
травень |
Валікова О.В. |
||
обласний екологічний експедиційний практикум «Дослідження біорізноманіття біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна» |
червень |
Мудрак Т.О. |
||
«Міжнародні дні спостереження за птахами на базі Національного біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Е.Ф. Фальц-Фейна НАН України» |
жовтень |
Альонова І.М. |
||
3. |
Виїзди в райони: |
|||
3.1. |
Надання методичної допомоги та перевірка роботи гуртків Центру на базі ЗОШ Великоолександрівського, Білозерського, Чаплинського, Цюрупинського районів |
березень квітень |
Коротка Т.О. Мудрак Т.О.
|
|
3.2. |
Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Генічеська райСЮН) |
травень |
Мудрак Т.О. |
|
3.3. |
Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Білозерська райСЮН) |
жовтень |
Валікова О.В. |
|
4. |
Продовжити роботу наукового товариства учнів (НТУ "Юннат") Центру: |
|||
4.1. |
Провести І етап конкурсу-захисту МАН |
грудень |
Мудрак Т.О.
|
|
4.2. |
проводити засідання слухачів НТУ "Юннат" |
двічі на рік |
Мудрак Т.О.
|
|
5. |
З метою пошуку та залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької роботи: |
|||
5.1. |
спланувати дослідницьку роботу у відділах НДЗД Центру |
вересень |
Мудрак Т.О.
|
|
5.2. |
організувати консультаційний майданчик для учнів, які займаються науково-дослідною роботою |
протягом року |
Валікова О.В. |
|
5.3 |
Взяти участь у: |
|||
ІІ та ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої молоді |
лютий |
Мудрак Т.О.
|
||
Всеукраїнських учнівських олімпіадах з біології та екології |
протягом року |
Мудрак Т.О. |
||
ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВІ ЗАХОДИ |
||||
1. |
Організувати участь у: |
|
|
|
1.1. |
Всеукраїнських очних заходах: |
|||
Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (м. Київ) |
лютий-березень |
Валікова О.В. |
||
ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (м. Київ) |
березень |
Мудрак Т.О. |
||
Всеукраїнському конкурсі «Земля - наш спільний дім» (екологічних колективів, агітбригад) (Полтавська обл.) |
квітень-травень |
Альонова І.М. |
||
Форум юних екологів України(«Молода Гвардія», Одеська обл.) |
квітень-травень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму: учнівська молодь 12-15 років (м. Київ) |
травень |
Хандусь А.В. |
||
Всеукраїнський конкурс дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (м. Київ) |
травень |
Хандусь А.В. |
||
Всеукраїнському конкурсі «В об'єктиві натураліста» (Чернівецька обл.) |
травень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнському конкурсі квітництва та ландшафтному дизайні «Квітуча Україна» (м. Київ) |
травень |
Хабловська В.В. |
||
Всеукраїнських експедиційно-польових зборах команд юних екологів і натуралістів: - юних ботаніків (Кіровоградська обл.);
- юних зоологів (Закарпатська обл.). |
червень |
Сташенко Є.О.
Жакоміна О.В. |
||
Заходи з талановитою та обдарованою учнівською молоддю на базі Всеукраїнського профільного табору «Юннат»: - збори лідерів Дитячого екологічного парламенту; - зліт юних дослідників-природознавців |
червень-серпень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну (м. Київ) |
вересень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Сумська обл.) |
вересень |
Гавриленко Т.П. |
||
Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Житомирська обл.) |
вересень |
Гавриленко Т.П. |
||
Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань («Молода Гвардія», Одеська обл.) |
вересень - жовтень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнська виставка творчості юних натуралістів України (м. Київ) |
вересень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнський фестиваль «Україна-сад» (м. Київ) |
жовтень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця» (м. Київ) |
жовтень |
Пирожок Т.А. |
||
|
Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (м. Київ) |
жовтень-листопад |
Мудрак Т.О. |
|
1.2. |
Всеукраїнських заочних конкурсах: |
|||
1.2.1. |
Міжнародний конкурс «Календар GLOBE» |
січень |
Мудрак Т.О. |
|
Всеукраїнська фенологічна кампанія «Вишнева Україна - 2017» |
березень-травень |
Валікова О.В. |
||
Всеукраїнський конкурс навчально-дослідних земельних ділянок |
грудень |
Коротка Т.О. |
||
Конкурс - огляд внутрішнього озеленення приміщень навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин» |
протягом року |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнська акція «День натураліста» |
вересень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнський конкурс «Зоологічна галерея» |
січень-квітень |
Альонова І.М. |
||
Всеукраїнські конкурси: - «Новорічна композиція»; - «Український сувенір» |
грудень-січень |
Альонова І.М. |
||
Природоохоронні акції : «День Землі», «День Довкілля», «До чистих джерел», «Ліси для нащадків», «Птах року», «Годівничка», «День зустрічі птахів» |
протягом року |
Валікова О.В. |
||
Трудові акції: «Плекаємо сад», «Дослідницький марафон», «Парад квітів біля школи», «Кролик», «Юннатівський зеленбуд» |
протягом року |
Мудрак Т.О. |
||
Всеукраїнський еколого-натуралістичний похід «Біощит» |
протягом року |
Мудрак Т.О. |
||
|
Екологічний конкурс «Вчимося заповідувати» |
протягом року |
Мудрак Т.О. |
|
|
Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україно!» |
протягом року |
Альонова І.М. |
|
2. |
Провести заочні обласні заходи: |
|||
акцію «Допоможемо зимуючим птахам» |
грудень-березень |
Валікова О.В. |
||
акцію «Букет замість ялинки» |
грудень |
Альонова І.М. |
||
3. |
Провести очні обласні заходи: |
|||
обласний конкурс «Земля-наш спільний дім» (екологічних театрів та агітбригад) |
березень травень |
Валікова О.В. |
||
обласний зліт лісівників |
квітень |
Валікова О.В. |
||
обласний зліт аграрних об'єднань |
листопад |
Мудрак Т.О. |
||
4. |
Організувати масові еколого-натуралістичні заходи серед гуртківців Центру: |
|||
4.1. |
екологічні майданчики змістовного дозвілля дітей під час шкільних канікул |
січень, березень, червень, жовтень
|
Альонова І.М. |
|
4.2. |
екологічні свята, виставки, конференції: |
|
|
|
|
Дитяча підсумкова конференція «Допоможемо зимуючим птахам» |
лютий |
Валікова О.В. |
|
Операція «Первоцвіт» |
березень |
Хандусь А.В. |
||
День зустрічі птахів |
квітень |
Альонова І.М. |
||
Майстер-клас з питань належного поводження з відходами «Старим речам – нове життя» |
квітень |
Хандусь А.В. |
||
Заняття в музеї хліба циклу «Українська народна їжа» |
квітень червень жовтень |
Коротка Т.О. |
||
«Квіти, травень, Перемога!» (виставка квіткових композицій до 71 річниці Перемоги у обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни) |
травень |
Альонова І.М.
|
||
Виховна година в музеї хліба «Бережіть хліб – він святий» |
травень |
Пирожок Т.А. |
||
Виставка квітів до Дня Незалежності України «Квітни, земле моя!» |
серпень |
Альонова І.М. |
||
«День юного натураліста» |
вересень |
Альонова І.М. |
||
Виховний захід спільно з ВЧ польова пошта В 40-67 до Дня захисника України |
жовтень |
Альонова І.М. |
||
Екскурсії на хлібозаводи ВАТ Херсонський хлібокомбінат |
листопад |
Пирожок Т.А. |
||
Конкурс на кращий малюнок про хліб |
листопад |
Альонова І.М. |
||
«Будь обачним, будь щасливим» – інформаційно-пропагандистський захід до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом |
грудень |
Пирожок Т.А. |
||
Новорічний ранок для гуртківців Центру |
грудень |
Альонова І.М. |
||
5. |
Організація роботи дитячого самоврядування Центру - Ради юннатів |
Протягом року за окремим планом |
Альонова І.М.
|
|
6. |
Оновлення інформації на сайті Центру з метою висвітлення організації і змісту еколого-натуралістичної роботи в області |
протягом року |
Мудрак Т.О.
|
|
V. ПИТАННЯ КАДРОВОЇ РОБОТИ |
||||
1. |
Продовжити роботу у школі педагогічної майстерності для педагогів Центру, керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю позашкільних закладів Херсонщини |
останній вівторок місяця за окремим планом |
Мудрак Т.О. |
|
2. |
Практикум молодого педагога |
за окремим планом |
Мудрак Т.О. |
|
3. |
Взяти участь у курсовій перепідготовці для керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування |
згідно з планом Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради |
Коротка Т.О. |
|
4. |
Провести атестацію педагогічних працівників закладу у 2016-2017навчальному році |
квітень |
Коротка Т.О. |
|
5. |
Підготовка нагородних матеріалів за підсумками навчального року |
січень |
Коротка Т.О. |
|
VI. КОНТРОЛЬ ТА КЕРІВНИЦТВО |
||||
1. |
Перевірити та проаналізувати хід виконання: |
|||
1.1. |
Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки (Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, К. 2011) |
протягом року |
Вітренко Е.В. Коротка Т.О.
|
|
|
Указів Президента України від 12.06.2015 р. №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах». |
протягом року |
Вітренко Е.В. Коротка Т.О.
|
|
1.2. |
наказу Міністерства освіти і науки України від 10.12.2008 року № 1123 «Про внесення змін до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах» |
протягом року |
Вітренко Е.В. Коротка Т.О.
|
|
1.3. |
наказу Міністерства освіти і науки України від 22 липня 2008 року № 676 "Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України |
протягом року |
Коротка Т.О.
|
|
1.4. |
наказу Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року №930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників» |
протягом року |
Коротка Т.О.
|
|
2. |
Проаналізувати роботу гуртків (на наказ) |
ІІ семестр 2016/17 навчального року І семестр 2017/18 навчального року |
Коротка Т.О. |
|
3. |
Аналіз стану навчально-виховної роботи Центру за 2016/17 навчальний рік (наказ) |
серпень |
Коротка Т.О. |
|
4. |
Перевірка якості та ефективності роботи методичного та організаційно-масового відділів Центру (накази) |
травень |
Вітренко Е.В. Мудрак Т.О. Альонова І.М. |
|
5. |
Підготувати звіт роботи за 2017 рік |
грудень |
Коротка Т.О. Зав. відділами Методисти |
|
6. |
Скласти та затвердити план роботи на 2018 рік |
грудень |
Коротка Т.О. |
|
VII. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ |
||||
1. |
Підготувати річні звіти з охорони праці, форми ПЗ-1, по тендеру |
січень |
Коротка Т.О.
Шлома О.І. |
|
2. |
Укласти угоди на використання електроенергії, тепла, водопостачання, вивіз сміття |
січень |
Шлома О.І. |
|
3. |
Провести заходи з пожежної безпеки: перевірка контуру та заміри опору заземлення, ізоляції |
червень |
Шлома О.І. |
|
4. |
Закупити насіння квітково-овочевих культур |
лютий |
Шлома О.І. |
|
5. |
Підготувати сільськогосподарський інвентар до роботи |
березень |
Шлома О.І. |
|
6. |
Провести інвентаризацію матеріальних цінностей |
згідно з планом Департаменту освіти і науки |
Шлома О.І. |
|
7. |
Провести заходи по завершенню опалювального сезону |
квітень |
Шлома О.І. |
|
8. |
Надати до управління освіти і науки, обласної державної адміністрації натуральні показники за спожиті енергоносії |
щомісячно |
Шлома О.І. |
|
9. |
Підготувати акти готовності Центру до нового навчального року |
серпень |
Коротка Т.О. Шлома О.І. |
|
10. |
Скласти проект кошторису на 2017 рік |
вересень |
Шлома О.І. |
|
11. |
Підготувати топкову до опалювального сезону |
вересень |
Шлома О.І. |
|
12. |
Забезпечити: |
|
Шлома О.І. |
|
12.1. |
санітарно-гігієнічний стан приміщень |
протягом року |
Шлома О.І. |
|
12.2. |
використання припису пожежного нагляду, служби охорони праці |
протягом року |
Шлома О.І. |
|
12.3. |
контроль за споживанням енергоносіїв відповідно до лімітів |
щомісячно |
Шлома О.І. |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної
творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
_______________ Е.В. Вітренко
Графік проведення відкритих занять
у 2017 році
Січень |
Вітренко Е.В. |
Лютий |
Мудрак Т.О. |
Березень |
Кубальська О.Ю. |
Квітень |
Хабловська В.В. |
Травень |
Чорнобаєва О.Л. |
Жовтень |
Альонова І.М. |
Листопад |
Пирожок Т.А. |
Грудень |
Хандусь А.В. |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної
творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
____________ Е.В. Вітренко
Тематика засідань «Школи педагогічної майстерності»
на 2017 рік
|
Відповідальний |
Термін виконання |
Зміст роботи |
1 |
Альонова І.М. |
січень |
Методика організації масових заходів природоохоронного спрямування |
2 |
Мудрак Т.О. |
лютий |
Підготовка вихованців гуртків до участі в інтелектуальних конкурсах, акціях еколого-натуралістичного спрямування |
3 |
Валікова О.В. |
березень |
Особливості екологічного виховання під час занять гуртків з дітьми молодшого шкільного віку |
4 |
Альонова І.М. |
квітень |
Методика організації практичної діяльності учнів на заняттях гуртка |
5 |
Коротка Т.О. |
травень |
Поради для педагога-новатора |
6 |
Вітренко Е.В. |
вересень |
Шляхи залучення учнів до занять у гуртках Центру |
7 |
Хандусь А.В. |
жовтень |
Використання ресурсів живого куточку Центру при організації гурткової роботи |
8 |
Альонова І.М. |
листопад |
Патріотичне виховання учнівської молоді на заняттях гуртків еколого-натуралістичного спрямування |
9 |
Пирожок Т.А. |
грудень |
Здоров′язберігаючі технології на заняттях гуртків |