Новини
06.09.2021
3 вересня 2021 року відбувся День відкритих дверей в комунальному закладі «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директорка Ельвіра Вітренко), ...
25.08.2021
Всеукраїнську акцію «Годівничка» проведено  Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України з метою виховання ціннісного ставлення ...
Документи > Накази 2020 > Допоможемо зимуючим птахам 2020

  
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІУЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

НАКАЗ
27 квітня 2020 року № 32
м. Херсон
Про підсумки обласної акції
«Допоможемо зимуючим птахам»

Згідно з планом роботи комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради з 01 грудня 2019 року по 01 березня 2020 року проходила акція «Допоможемо зимуючим птахам» серед учнівської молоді області.
До обласного оргкомітету надійшло 98 звітів про роботу і 60 творчих робіт та поробок із районів: Білозерського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Голопристанського, Горностаївського, Іванівського, Каланчацького, Каховського, Нижньосірогозького, Нововоронцовського, Новотроїцького, Олешківського, Чаплинського, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки,Голої Пристані, Скадовська, комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.
Під час проведення акції здобувачі освіти загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів області провели практичну роботу: виготовили та розвісили годівнички, заготовили насіннєвий корм, проводили постійну підгодівлю птахів, набули навичок спостереження за птахами.
В рамках акції проводилась агітаційно-просвітницька робота. У матеріалах, направлених до оргкомітету міститься інформація про виступи у засобах масової інформації, фото- та відеозвіти, виступи агітбригад, сценарії свят, виховних годин, інформаційні бюлетені, щоденники спостережень за птахами, авторські фотографії.
З питань поліпшення та захисту екологічного середовища, вивчення складу зимуючих птахів нашої області учнями написані пошуково-дослідницькі роботи, реферати.
Акція сприяла розвитку творчих здібностей школярів. Свої спостереження у природі діти відобразили у творчих роботах: плакатах, малюнках, лепбуках, бюлетенях, віршах, казках, оповіданнях, творах-роздумах, поробках із природного матеріалу.
Слід відзначити високий рівень робіт у цьому році, великий обсяг виконаної природоохоронної роботи.
Проте, були виявлені недоліки щодо оформлення робіт згідно Положення конкурсу.
На підставі висновків журі

НАКАЗУЮ:
1. Визнати переможцями та нагородити дипломами комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради в обласній акції «Допоможемо зимуючим птахам»:
1.1. Учнівські колективи:
за І місце:
- учнівський колектив здобувачів освіти 2 класу (керівник Білик Н.М.) Дудчанського загальноосвітнього об’єднання «дитячий садок-школа I-III ступенів-позашкільний заклад» Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Новофедорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського районуХерсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Ганіч А.В.) Славненської філії ліцею №1 Горностаївської селищної ради Горностаївського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Кузьменко С.І.) опорного закладу навчально-виховного комплексу «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-9 класів (керівник Кланцата А.Ю.) Ольгинського закладу повної загальної освіти Горностаївської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3-Б класу (керівник Москаленко О.М.) Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Горностаївського закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти Горностаївської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Херсонської загальноосвітньої школи I-IIIступенів №47 Херсонської міської ради;
- учнівський колектив здобувачів освіти початкових класів (керівник Ониськів Т.О.)Коробківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Каховської районної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 2-10класів (керівники Кідалова Н.В., Караман І.В.) Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іванівського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-4 класів (керівники Мельниченко Л.М., Атаманюк Н.І., Надєєва Н.В., Мунтян І.О.) Василівського закладу повної загальної середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області;
- творчу групу здобувачів освіти 1-9 класів Голопристанського навчально-виховного комплексу «Гімназія-спеціалізована школа Iступеня з поглибленим вивченням предметів художнього профілю» Голопристанської міської ради Херсонської області;
за ІІ місце:
- учнівський колектив здобувачів освіти 2-Б класу (керівники Садовська В.В., Тарасіч У.М.) ліцею №1 Горностаївської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 2 класу (керівникСеменова О.О.) філії «Рубанівський заклад загальної середньої освіти I-II ступенів» Великолепетиського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 2-А класу (керівник        Бахарєва Н.О.) Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Херсонської області;
-  учнівський колектив здобувачів освіти 2-Б класу (керівники Шелудько Т.І., Черномурко О.А.) Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Сиваської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2 Новотроїцької районної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Гергель А.С.)Любимівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3-Б класу (керівник Анастюк Н.В.) Малокаховського закладу загальної середньої освіти Каховської районної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Безродня І.І.) комунального закладу «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Бабенко С.А.)Голопристанської спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичного циклів Голопристанської міської ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 8 класу (керівник Дьоміна С.В.) Василівського закладу повної загальної середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №55 Херсонської міської ради;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-5 класів (керівники Парфірян А.В., Слотвінська В.Л., Кальчик І.В., Залєвська О.Ф.) Верхньоторгаївської загальноосвітньої школи I-IIступенів Нижньосірогозького району Херсонської області;
за ІІІ місце:
- учнівський колектив здобувачів освіти Гаврилівської загальноосвітньої школиI-III ступенів Гаврилівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 7 класу (керівник Баланюк Т.М.) Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О. Гатила Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-4 класів (керівник Бойко Л.П.) Мирненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Мирненської селищної ради Каланчацького району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Липов’як Е.І.) навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа Iступеня-спеціалізована школа II ступеня-колегіум» №51 ім. Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради;
- учнівський колектив здобувачів освіти Малокардашинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великокардашинської сільської ради Голопристанського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 8-Б класу (керівники Баденко А.А., Джуль О.М., Дубська С.Д.)Виноградівського закладу повної загальної освіти ім. О.М. Соценка Олешківського району Херсонської області
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-4 класу (керівник Гусєва С.В.) Олешківської спеціалізованої школи №2 Олешківського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1класу (керівник Назаренко Є.М.) Іванівського ліцею №2 Іванівської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-11 класів Новотроїцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Новотроїцької районної ради Херсонської області;
1.2. Гуртки, товариства, дитячі організації:
за І місце:
- вихованців гуртка «Любителі домашніх тварин» (керівник Варивода О.В.) Центру дитячої та юнацької творчості м. Скадовська Херсонської області;
- вихованців гуртка «Природа рідного краю» (керівник Дегтярьова Л.В.) комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості», здобувачів освіти Дмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каховської районної ради Херсонської області;
- вихованців гуртка «Екологічний театр» (керівник Бардадим Н.М.) комунального закладу «Дитячо-юнацький центр» Іванівської селищної ради Іванівського району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Людина і довкілля» (керівник Барнаш А.І.) Верхньорогачицького Будинку дитячої та юнацької творчості, здобувачів освіти Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Верхньорогачицького району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Зелений гомін» (керівник Канюка І.М.) Магдалинівської філії Опорного закладу Чаплинська спеціалізована школа I-III ступенів Чаплинської селищної ради Херсонської області;
- вихованців екологічного загону «Ековарта» (керівник Кулініч І.І.) Херсонської багатопрофільної гімназії №20 ім. Б. Лавреньова Херсонської міської ради;
- вихованців екологічного гуртка «Зелена планета» (керівник Гілевич Н.І.) Херсонської гімназії №3 Херсонської міської ради;
- вихованців гуртків «Юні любителі природи» (керівник Фемич Н.І.) та «Чарівна палітра» (керівник Бурчак Ю.Ю.) комунального позашкільного навчального закладу «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості» Голопристанської міської ради Херсонської області;
- вихованців гуртка «Природа рідного краю» (керівник Коротка Т.О.) комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, здобувачів освіти 3-М класу комунального закладу «Гімназія ім. Т.Г. Шевченка» Херсонської обласної ради;
за ІІ місце:
- вихованців гуртка «Біологія тварин з основами екології» (керівник Панасюк О.В.) Новотроїцької районної станції юних натуралістів, здобувачів освіти Новотроїцької загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Новотроїцького району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Дивосвіт» (керівник Шевченко Н.О.) комунального закладу Новотроїцького районного будинку дитячої та юнацької творчості Новотроїцької районної ради Херсонської області;
- вихованців гуртка «Юний еколог» (керівник Жулай Г.В.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 ім. О.С.Пушкіна Херсонської міської ради;
- вихованців екологічного гуртка (керівник Горбачова М.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради;
- вихованців клубу «Юні друзі природи» Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області;
- вихованці клубу «ЮНОП» (керівник Шевченко Л.М.) Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
- вихованців гуртка «Тварини в нашому житті» (керівник Коваленко І.В.) комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради;
за ІІІ місце:
- учнівські колективи гуртків (директор Радіонова О.С.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області;
- вихованців гуртків (керівник Боярська М.В.) Новотроїцької районної станції юних натуралістів Новотороїцького району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Природа і фантазія» (керівник Слєпніна Г.Ю.) Будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради Херсонської області;
- вихованців гуртка «Юні друзі природи» (керівник Жиронкіна С.В.) комунального закладу «Рубанівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Великолепетиської районної ради Херсонської області;
- вихованців гуртка «Екологічна варта» (керівник Більо І.М.) Михайлівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Нововоронцовського району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Флористика» (керівник Гусак С.І.)Новотроїцької станції юних натуралістів, здобувачів освіти Отрадівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Новотроїцької районної ради Херсонської області;
- слухачів факультативу «Дивовижний світ природи» (керівник Кваснікова А.К.) комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів»Великолепетиського району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Юні охоронці природи» (керівник Гуменний О.М.) Великолепетиського центру дитячої та юнацької творчості Великолепетиського району Херсонської області;
- вихованців гуртка «Любування природою» (керівник Попович С.Я.) Малолепетиської загальноосвітньої школи I-III ступенів ім. Т.Г. Шевченка Великолепетиського району Херсонської області;
- вихованців гуртків комунального закладу (директор Карпеченко Н.С.) «Селищний Будинок дитячої творчості Горностаївської селищної ради Херсонської області»;
- вихованців гуртків(керівник Глущенко О.П.)комунального закладу «Нижньосірогозький будинок творчості» Нижньосірогозького району Херсонської області;
1.3. Учнів – переможців:
за І місце:
- Лебеденка Андрія, здобувача освіти 7 класу, Онищенка Павла, здобувача освіти 5 класу (керівник Харковська Н.П.) Роздольненського закладу загальної середньої освіти Каховського району Херсонської області;
- Степанець Крістіну, здобувача освіти 7 класу(керівник Горобець А.С.) Великолепетиської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2 Великолепетиської селищної ради Херсонської області;
- Гоман Анастасію, здобувача освіти 8 класу (керівник Шиман Л.В.) Малокопанівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Голопристанської районної ради Херсонської області;
- Дудника Бориса, вихованця гуртка «Юний еколог» (керівник Маляренко Л.С.) Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №37 ім. В.Дробота Херсонської міської ради;
- Романенка Даніїла, здобувача освіти 2-А класу (керівник Бахарєва Н.О.) Іванівського ліцею №1Іванівської селищної ради Херсонської області;
Вєюкову Анну здобувача освіти 2-А класу (керівник Бахарєва Н.О.) Іванівського ліцею №1Іванівської селищної ради Херсонської області;
за ІІ місце:
- Волошину Крістіну, здобувача освіти 1 класу (керівник Ониськів Т.О.) Коробківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу відеолист«Допоможемо зимуючим птахам»;
- Сливу Злату, здобувача освіти 1 класу (керівник Ониськів Т.О.) Коробківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу відеозвіт «Як Златочка взимку птахам допомагала»;
- Потапенко Дарину, здобувача освіти 4 класу (керівник Білецька Л.Л.) Мар’янівської філії Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О.Гатила Тавричанської сільської ради Каховської районноїради Херсонської області;
- Дзигунську Поліну, здобувача освіти 5 класу та Хоменчук Елизавету, здобувача освіти 10 класу (керівник Дзигунська О.В.) Антонівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №18 Херсонської міської ради;
- Теплу Дар’ю, Теплого Єгора, Чеха Ігоря, здобувачів освіти 4-А класу (керівник Воронецька С.О.)Херсонської спеціалізованої школи №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради за лепбук «Зимуючі птахи»;
- Єфремову Аріну, здобувача освіти 2 класу (керівник Бондаренко Ю.С.) Кам’янського закладу загальної середньої освіти Каховської районної ради  Херсонської області;
за ІІІ місце:
- Спірідонову Олександру, здобувача освіти 2-А класу (керівник Добрянська С.А.) опорного закладу навчально-виховний комплекс «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинського району Херсонської області;
- Мельник Євгенію, здобувача освіти2 класу опорного закладу навчально-виховнийкомплекс «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинського району Херсонської області;
- Цьомбура Олександра, здобувача освіти 4 класу (керівник Пунейко Н.Р.) Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайлівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Марабян Кароліну, здобувача освіти 2 класу, Макарашвілі Гурама, здобувача освіти 1 класу (керівники Макарашвілі О.М., Марабян Ю.С.) Голопристанської загальноосвітньої школи I-IIIступенів №1 Голопристанського району Херсонської області;
2. Відзначити листами подяки комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради:
2.1. за активну участь у природоохоронній роботі:
- учнівський колектив здобувачів освіти 1 класу (керівник Сегляник А.А) Чорноморівської гімназії Каховської районної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Старозбур’ївської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Голопристанської міської ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 4 класу (керівник Білецька Л.Л.) Мар’янівської філії Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О.Гатила Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 5 класу Благодатненського навчально-виховного комплексу «гімназія-заклад дошкільної освіти» Іванівської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 2 класу (керівник Данилюк-Шестова О.В.) Мар’янівської філії Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О.Гатила Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 6-Б класу (керівник Бабій А.І.) опорного закладу навчально-виховного комплексу «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Великоблаговіщенського закладу повної загальної середньої освіти Горностаївської селищної ради Херсонської області;
- Терехову Аріну, вихованку гуртка «Природа і фантазія»(керівник Свєтоградова-Беленко К.В.)Будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Гонтарук М.М.) Сергіївської загальноосвітньої школи I-II ступенів Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1-6 класів Голопристанської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 Голопристанської міської ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області;
2.2. за активну інформаційно - пропагандистську діяльність:
- учнівський колектив здобувачів освіти 5 класу (керівник Вініченко А.С.) Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайлівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3 класу (керівник Пунейко Н.Р.) Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайлівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 4 класу (керівник Маменчук В.В.) Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайлівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Круглоозерської загальноосвітньої школи I-III ступенів Голопристанського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 4-А класу (керівник Воронецька С.О.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради;
- учнівський колектив здобувачів освіти Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Парасків К.В.) опорного закладу «Чаплинська загальноосвітня школа I-II ступенів» Чаплинської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти (керівник Волокітіна Н.В.) Кучерявоволодимирівської філії опорного закладу навчально-виховного комплексу «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Семенівського опорного закладу загальної середньої освіти «Костогризівська гімназія» Каховської районної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Червополянського закладу повної загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти Червоноблагодатненського закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти Горностаївської селищної ради Херсонської області;
2.3. за творче осмислення фактичного матеріалу акції у поезії та прозі:
- Єфремову Аріну, здобувача освіти 2 класу (керівник Бондаренко Ю.) Кам’янського закладу загальної середньої освіти Каховської районної ради Херсонської області за вірш «Підслухані розмови»;
- Романовича Єгора, здобувача освіти 2 класу Дудчинської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- Малашенка Даніїла, здобувача освіти 6 класу (керівник Лящ Ю.І.) Дудчинської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- Залуцьку Вероніку, здобувача освіти 7 класу (керівник Кубрак Н.С.) Дудчинської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- Капінус Марину, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Костюк Анастасію, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Савановича Івана, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Левчук Олександру, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Циганову Анастасію, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Тарасюка Максима, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Подлєсну Юлію, здобувача освіти 6 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- Крупу Анну, здобувача освіти Сиваської загальноосвітньої школи I-IIIступенів №2 Новотроїцької районної ради Херсонської області;
- Жбановську Вікторію,здобувача освіти Сиваської загальноосвітньої школи I-IIIступенів №2 Новотроїцької районної ради Херсонської області;
- Мельник Ніку, здобувача освіти 3 класу комунального закладу «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області за вірш «Маленька пташина»;
- Васильковську Надію, здобувача освіти 5 класу комунального закладу «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області за вірші «Пташка» та «Годівничка»;
- Борисова Олександра, здобувача освіти 6 класу комунального закладу «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області за вірш «Горобці»;
2.4. за художню майстерність та оригінальність виробів, витинанок, малюнків, ігор,  стіннівок, лепбуків, поробок, годівничок:
- Пуляєву Катерину, 12 років, вихованку гуртка «Юний дослідник» (керівник Пуляєва С.Ю) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботу «Пташина»;
- Юркевич Юлію,9 років, Голенко Вероніку, 9 років, вихованок гуртка «Ліга майстрів» (керівник Смірнова М.О.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботу «Сова»;
- Чигринюк Мілану, 9 років, Павлюк Софію, 9 років, вихованок гуртка «Ліга майстрів» (керівник Смірнова М.О.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботу «Снігур у зимовий день»;
- Філоненко Олександру, 17 років, вихованку гуртка «Основи наукових досліджень» (керівник Філоненко І.П.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботи «Сова», «Зимові гості»;
- Мулик Надію, 15 років, вихованку гуртка «Школа еколідера» (керівник Радіонова О.С.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботи «Годівнички»;
- Олійника Гора, вихованця гуртка «Акварель» (керівник Рудя Т.О.) комунального закладу «Селищний Будинок дитячої творчості Горностаївської селищної ради» Херсонської області за роботу «Синички»;
- Абертман Анастасію, 10 років, вихованку гуртка «Дослідники стежок Херсонщини» (керівник Карпенко Ю.П.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботу «Веселі пташки»;
- Карпенко Лізу, 12 років, вихованку гуртка «Юний дослідник» (керівник Карпенко Ю.П.) Станції юних натуралістів Каховської міської ради Херсонської області за роботу «Снігур та синиця»;
- Пташенчук Маргариту,8 років, вихованку гуртка «Палітра»(керівник Пташенчук І.А.) Горностаївського закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти Горностаївської селищної ради Херсонської області за роботу «Сніданок у лісі»;
- Лудану Марію, вихованку гуртка «Світ шиття» (керівник Бондаренко О.А.) комунального закладу «Селищний Будинок дитячої творчості Горностаївської селищної ради» Горностаївського району Херсонської області за роботи «Зимуючі птахи» та «Косметичка»;
- Гнатюк Альону, вихованку гуртка «Акварель»(керівник Рудя Т.О.) комунального закладу «Селищний Будинок дитячої творчості Горностаївської селищної ради» Херсонської області за роботу «Житло для синичок»;
- Чеха Ігоря, здобувача освіти 4-А класу (керівник Воронецька С.О.)Херсонської спеціалізованої школи №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради за лепбук «Зимуючі птахи»;
- Орловську Юлію, 12 років, здобувача освіти 6 класу (керівник Стволова Г.Е.)
Архангельськослобідської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Будинок для пташок»;
- Солошенко Елеонору, здобувача освіти 3 класу (керівник Лубніна М.І.) Сергіївської загальноосвітньої школиI-IIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Чепурненький горобчик»;
- Городниченка Артема, 11 років, здобувача освіти 6 класу (керівник Клімковецька М.В.) Архангельськослобідської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Птахи – наші друзі»
- Заплєталову Сніжану, 14 років, здобувача освіти 9 класу (керівник      Стволова Г.Е.) Архангельськослобідської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Допоможемо зимуючим птахам»;
-Якубович Марію, Якубович Валерію(керівник Вертій І.Ф.), здобувачів освіти Архангельськослобідської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Зимуючі пташки;
- Маменка Миколу, вихованця гуртка «Колорит» (керівник Бондаренко О.А.) комунального закладу «Селищний Будинок дитячої творчості Горностаївської селищної ради» Горностаївського району Херсонської області за роботу «Пташки»;
- Шпак Каріну, 9 років, здобувача освіти 4-Б класу (керівник Балобан Н.Л.) Каїрського закладу повної загальної середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Допоможемо пернатим»;
- Свириденка Олексія, 9 років, здобувача освіти 4-Б класу (керівник        Балобан Н.Л.) Каїрського закладу повної загальної середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Снігурі прилетіли»;
- Камінецьку Поліну, 7 років, здобувача освіти 1 класу, Мальчук Софію, 9 років, здобувача освіти 3 класу (керівники Новак І.В., Слон Л.В) Любимівського закладу дошкільної, повної загальної, середньої освіти №2 Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Годівничка»;
- Калініна Вадима, 8 років, здобувача освіти 2 класу (керівник Федотова Т.М.)
Любимівського закладу дошкільної, повної загальної, середньої освіти №1 Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Снігурі на гілці, мов яскраві квіти. Снігурі не хочуть в теплий край летіти»;
- Шатній Марка, 8 років, здобувача освіти 2 класу (керівник Федотова Т.М.) Любимівського закладу дошкільної, повної загальної, середньої освіти №1 Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Подивіться дітки, он сидять на гілці, пташки невеличкі-снігурі й синички»
- Дудинець Діану, 14 років(керівник Питько Т.М.), здобувача освіти Василівського закладу повної загальної, середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за роботу «Чарівна синичка»;
- Молчанову Анастасія, вихованку гуртка «Природа і фантазія» (керівник Слєпніна Г.Ю.) Будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради Херсонської області за роботу «Годівничка»;
-учнівський колектив здобувачів освіти Василівського закладу повної загальної, середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за лепбук «Допоможемо зимуючим птахам» ;
- Жилякову Анастасію, здобувача освіти 6 класу (керівник Резніченко О.В.) Томинобалківського закладу повної загальної освіти Білозерської селищної ради Херсонської області за роботу «Сова»;
- Коджебаш Аліну, здобувача освіти 4-Б класу комунального закладу «Музиківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області за роботу «Пташки в годівничці»;
- Лич Уляну, здобувача освіти 6 класу (керівник Резніченко О.В.) Томинобалківського закладу повної загальної освіти Білозерської селищної ради Херсонської області за роботу «Взимку»;
- Гаїну Дарію, вихованку гуртка «Юні лісівники» (керівник Андрієць Л.І.) комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, здобувача освіти Малокопанівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Малокопанівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області за роботу «Пташки»;
- Зоріну Марію, 8 років, вихованку гуртка «Природа і фантазія» (керівник Свєтоградова-Біленко К.В.) Будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради Херсонської області за роботу «Улюблений птах»;
- Дашковську Валерію, здобувача освіти 4 класу (керівник Кравець Т.Ф.) Дудчинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області за роботу «Немов відблиски зорі-на деревах снігурі»;
- Кубрака Андрія, здобувача освіти 5 класу (керівник Кубрак Н.С.)Дудчинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області за роботу «Снігурі-перші вісники весни» та кросворд «Зимові птахи»;
- Лоскутову Вероніку, 9 років, Данильчук Дар’ю, 9 років, здобувачів освіти 3 класу (керівник Іщенко Т.А.) Мар’янівської філії Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. .О.Гатила Каховського району Херсонської області за роботу «На гостини до людей»;
- Свиріпу Станіслава, 8 років, вихованця гуртка «Природа і фантазія» (керівник Свєтоградова-Біленко К.В.) Будинку дитячої творчості Новокаховкої міської ради Херсонської області за роботу «Кафе Горобчик»;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3 класу комунального закладу «Музиківський ліцей» Білозерської селищної ради Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 1 класу (керівник Іванів О.М.) Дудчанського загальноосвітнього об’єднання «дитячий садок-школа I-IIIступенів-позашкільний заклад Нововоронцовського району Херсонської області за роботу «Смаколики для пташат»;
- Сторчак Юлію, здобувача освіти 6 класу (керівник Іванів А.Й.) Дудчанського загальноосвітнього об’єднання «дитячий садок-школа I-IIIступенів-позашкільний заклад Нововоронцовського району Херсонської області»за роботу «Зимовий пташиний календар для малят»;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3 класу Новоолександрівської загальноосвітньої школи-дитячого садка I-IIIступенів Новоолександрівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 3 класу (керівник Танська Л.В.) Малокардашинської загальноосвітньої школи I-II ступенів Голопристанського району Херсонської області;
2.5. за проведення спостережень та ведення щоденників:
-Квакушу Вікторію, здобувача освіти 4 класу (керівник Квакуша С.В.) Архангельськослобідської загальноосвітньої школи I-IIIступенів Каховської районної ради Херсонської області за роботу «Щоденник Спостереження за зимуючими птахами»;
- Ганіч Алевтину, здобувача освіти 7 класу (керівник Ганіч А. В.) Славненської філії ліцею №1 Горностаївського району Херсонської області за роботу «Щоденник спостережень»;
- Мільнічук Ангеліну, здобувача освіти 2 класу (керівник Калініченко О.М.) Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О.Гатила Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області;
- учнівський колектив здобувачів освіти 8 класу (керівник Дьоміна С.В.) Василівського закладу повної загальної, середньої освіти Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області;
- Грицкову Єлизавету, здобувача освіти 5 класу Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області;
- Отарян Наїру, здобувача освіти 7 класу Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області.
3. Контроль за виконанням данного наказу залишаю за собою.


Директор                                                       Ельвіра ВІТРЕНКО