Новини
11.01.2019
5 грудня 2018 року  в Національному еколого-натуралістичному центрі Міністерства освіти і науки України на розширеній педагогічній раді, яка проводилася за участю наукових співробітників Інституту ...
30.11.2018
     23 листопада вихованці гуртка "Творча майстерня" Генічеської районної станції юннатів під керівництвом Лисенко Марини Олександрівни відвідали  виставку робіт ...
Гуртки > Захоплююче лозоплетіння

З вересня 2015 року в КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР розпочав свою роботу гурток «Захоплююче лозоплетіння» під керівництвом майстра з лозоплетіння Піскуна Євгенія Вікторовича.

Заняття проводяться за програмою рекомендованою Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді схваленою Міністерством освіти і науки України. Програма розрахована на 2 роки навчання.

Актуальність програми.
Звернення до традиційних мистецьких форм, до народних ремесел важливе для становлення сучасної системи освіти в Україні передусім тому, що тут найбільш чітко виявляється зв'язок поколінь, формується дух національної самосвідомості. «Людина, яка в дитинстві навчилась втілювати свої духовні сили в матеріальні результати праці, стає чутливою до громадських інтересів. Створюючи в праці матеріальні і духовні цінності, вона створює і саму себе» (В.О.Сухомлинський).

Метою навчальної програми є створення умов для творчого розвитку дітей засобами лозоплетіння. Поглибити знання учнів з історії і культури народу, його традицій.

Основні завдання навчальної програми:
ознайомити з українськими народними ремеслами і промислами, традиціями мистецтва лозоплетіння;
розвинути у дітей творчі здібності і нахили;
виховати культуру праці та дбайливе ставлення та пошану до народних традицій;
розвинути художній смак, творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи;
розвинути позитивні якості особистості: працелюбство, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності;
сприяти самореалізації дитини в соціумі засобами мистецтва;
сприяти професійному самовизначенню.

Заняття в гуртку дають можливість пізнати красу та цінність народного мистецтва, багатогранну різноманітність нетрадиційних виробів ужиткового призначення, прищепити любов до природи, рідного краю, невмирущого таланту українського народу, а також активізувати пошукову і пізнавальну діяльність учнів з історії народних ремесел, вивчати фольклор, звичаї, традиції, секрети народної майстерності.

Гурток «Захоплююче лозоплетіння» покликаний стати справжньою школою народної майстерності – острівцем духовного відродження.