Новини
09.07.2018
6 липня 2018 року юннати комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директор Вітренко Е.В.) взяли участь у міському ярмарку, ...
22.06.2018
Обласна експедиція до біосферного заповідника «Асканія-Нова» - 2018 З 18 по 22 червня 2018 року на базі біосферного заповідника «Асканія-Нова» було проведено щорічну обласну ...
Гуртки > Захоплююче лозоплетіння

З вересня 2015 року в КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР розпочав свою роботу гурток «Захоплююче лозоплетіння» під керівництвом майстра з лозоплетіння Піскуна Євгенія Вікторовича.

Заняття проводяться за програмою рекомендованою Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді схваленою Міністерством освіти і науки України. Програма розрахована на 2 роки навчання.

Актуальність програми.
Звернення до традиційних мистецьких форм, до народних ремесел важливе для становлення сучасної системи освіти в Україні передусім тому, що тут найбільш чітко виявляється зв'язок поколінь, формується дух національної самосвідомості. «Людина, яка в дитинстві навчилась втілювати свої духовні сили в матеріальні результати праці, стає чутливою до громадських інтересів. Створюючи в праці матеріальні і духовні цінності, вона створює і саму себе» (В.О.Сухомлинський).

Метою навчальної програми є створення умов для творчого розвитку дітей засобами лозоплетіння. Поглибити знання учнів з історії і культури народу, його традицій.

Основні завдання навчальної програми:
ознайомити з українськими народними ремеслами і промислами, традиціями мистецтва лозоплетіння;
розвинути у дітей творчі здібності і нахили;
виховати культуру праці та дбайливе ставлення та пошану до народних традицій;
розвинути художній смак, творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи;
розвинути позитивні якості особистості: працелюбство, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності;
сприяти самореалізації дитини в соціумі засобами мистецтва;
сприяти професійному самовизначенню.

Заняття в гуртку дають можливість пізнати красу та цінність народного мистецтва, багатогранну різноманітність нетрадиційних виробів ужиткового призначення, прищепити любов до природи, рідного краю, невмирущого таланту українського народу, а також активізувати пошукову і пізнавальну діяльність учнів з історії народних ремесел, вивчати фольклор, звичаї, традиції, секрети народної майстерності.

Гурток «Захоплююче лозоплетіння» покликаний стати справжньою школою народної майстерності – острівцем духовного відродження.