Новини
23.09.2019
Ми підтримали Міжнародний Марш Клімату! 20 вересня 2019 року вихованці гуртка «Тварини в нашому житті» (керівник Коваленко І.В.) комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної ...
17.09.2019
Сьогодні комунальний заклад "Центр еколого-натуралістичної творчості" Херсонської обласної ради проводив свято "День відкритих дверей" та гостинно приймав всіх бажаючих у стінах ...
Гуртки > Основи науково-дослідницької діяльності

 Звіт про роботу гуртка «Узагальнюючий курс біології»
за 2015-16 навчальний рік
Керівник Мудрак Т.О.
Гурток вищого рівня «Узагальнюючий курс біології» ІІ року навчання відвідували 10 учнів 9-11 класів з ФТЛ при ХНТУ та ДНУ, гімназії №1, 20, спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 31, обласного ліцею ХОР, Микільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білозерського району.
За період роботи гуртка виконано план, цілі та завдання навчально-виховної роботи, поставлені на поточний навчальний рік.
Гурток працював за програмою «Узагальнюючий курс біології» Міністерство освіти і науки України «Програми гуртків з біології, екології, сільського господарства для загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів». Київ 2001 рік, у програмі якого передбачено розділ «Дослідницька робота учнів», 6 годин на тиждень.
Згідно з профілем програми використано методичну літературу бібліотеки Центру, підручники, посібники з біології, джерела з мережі Інтернет.
Протягом року кожен вихованець гуртка проводив дослідницьку роботу за індивідуальною темою. Для вирішення завдань дослідницьких робіт учні прийняли участь у екологічних експедиції до національного природного парку «Олешківські піски» (18.09.15)
Підготовані 5 науково-дослідницьких робіт екологічного та біологічного напрямку, та  4 науково-дослідницькі роботи підготовані за наслідками проведення дослідницької роботи на навчально-дослідній земельній ділянці Центру. Об’єктами для вивчення стали різні сорти лагенарій, різні породи дощових черв’яків, способи мульчування картоплі. 
Заочні конкурси: Матеріали дослідницьких робіт підготовані та направлені до участі у фінальних етапах наступних заочних всеукраїнських конкурсів: 2 роботи до Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» посіли І та ІІ місця у фінальному етапі.  1 робота направлена на конкурс «Юний генетик-селекціонер».
Очні конкурси: вихованці гуртка Щербина Аліна, Фісіна Валерія підготували постерні презентації та вибороли два ІІІ  місця у Всеукраїнському біологічному форумі «Дотик природи» 19 - 21 жовтня 2015  року у місті Києві.
Марушкіна Дар’я посіла ІІ місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.
Участь в олімпіадах: в міському етапі олімпіади з біології у 2015-16 навчальному році вихованці гуртка посіли одне І місце (Фісіна В.) та троє - ІІІ місце (Дробот Г., Щербина А., Кабачок М.),
В міському етапі олімпіади з екології вихованці вибороли два  других місця (Дробот Г. та Щербина А.). В обласному етапі – І місце посів Дробот Георгій (11 клас) та 3 місце – Литвиненко Віра (10 клас).
В І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої учнівської молоді (НТУ «Юннат) взяли участь 8 вихованців гуртка. З них І місця посіли 3 учнів, одне друге місце. Ще троє гуртківців пройшли на обласний етап конкурсу–захисту через конкурси м. Херсона, Білозерського району та обласного ліцею.
В ІІ етапі МАН брали участь 6 вихованців гуртка у секціях: агрономія, генетика, психологія, ботаніка та зоологія, охорона довкілля, лісознавство. Посіли два І та три ІІ місця.  Перші місця посіли: Дробот Георгій (генетика) та Литвиненко Віра (лісознавство), другі місця – Фісіна Валерія (ботаніка та зоологія), Кабачок Марія (агрономія), Щербина Аліна (психологія).
В ІІІ етапі два ІІІ місця посіли Дробот Георгій (генетика) та Литвиненко Віра (лісознавство)
Теми наукових робіт:
- Природне середовище, як фактор формування екологічної свідомості учнів;
- Популяційні дослідження катрана понтійського (Crаmbe pоntica Steven ex Rupr)  у прибережній смузі Чорного моря в межах Херсонської області;
- Сортовивчення лагенарій;
- Визначення продуктивної та селекційної цінностей різних ліній дощових черв’яків в умовах м. Херсона;
- Аналіз сучасного стану діброви урочища Буркути;
- Дослідження біотопів цілинного степу для проектування регіонального ландшафтного парку «Микільські схили»;
- Аналіз екологічного стану заплави річки Вірьовчина;
- Технологія мульчування, як елемент органічного землеробства при вирощуванні картоплі в умовах міста Херсона.
- Склад черепашок молюсків у прибережній смузі Чорного моря в межах Херсонської області.
Протягом навчального року вихованці гуртка стали активними учасниками масових заходів Центру: презентували роботу гуртка на День юного натураліста, установчої дитячої конференції «Вирости власне дерево!», стали головними героями проведення Новорічних свят.

За навчальний рік контингент гуртківців збережено.
24.05.2016 проведено кваліфікаційні іспити, які успішно склали 9 вихованців гуртка й отримали свідоцтво про позашкільну освіту.

Публікації:

Абрамовська О.П., Мезінов О.С., Мудрак Т.О., Харитонова І.М. Особливості перебування журавля  сірого Grus grus L. у регіоні біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е. Фальц-фейна // Технології компетентнісно-орієнтованого навчання природничо-математичних дисциплін. Збірник матеріалів Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції Херсон 2015 с. – 157.

Бірюк М.В., Мудрак Т.О. Екологічні особливості водоростей роду Trentepohlia  в умовах м. Херсона.

Бірюк Микита разом із керівником гуртка став учасником наукових читань «Гідроекологічні дослідження Днепровсько-Бугського регіону», присвячених Дню науки на базі Херсонської гідробіологічної станції НАН України (19.05.2015).

Вихованці гуртка приймали активну участь у житті Центру: троє учнів доповідали про роботу гуртка під час презентації закладу у Всеукраїнському практикумі для директорів ПНЗ «Світ творчості».

Випускник гуртка, учень 11 класу Бірюк Микита, який займався у закладі 6 років поспіль, гідно здав ЗНО: 196 балів з біології. Учень вступив до Одеського медичного університету. За перемогу -  І місце у 4 етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2016 році учень буде отримувати президентську стипендію.